PETO UZASTOPNO ZLATO: Košarkaši SAD osvojili Olimpijske igre u Parizu!

Stef Kari je sa 24 poena predvodio Amerikance ka pobedi

Autor: Nemanja Negovanović

10/08/2024 > 23:47

Košarkaši Sjedinjenih Američkih Država osvojili su 17. zlatnu olimpijsku medalju, a petu uzastopnu, pošto su u finalu Igara savladali domaćina Francusku rezultatom 98:87.

Posle prve deonice Amerikanci su u reprizi finala Igara u Tokiju vodili 20:15, a u drugoj četvrtini su prvi put stekli dvocifrenu prednost (46:36).

Na poluvremenu je bilo 49:41 za SAD. Najvećih plus 14 (61:47) Amerikanci su imali u 24. minutu. Posle 30 minuta igre bilo je 72:66 za Amerikance. Sedam minuta pre kraja Amerikanci su vodili 80:69, ali su tri minuta pre kraja Francuzi prišli na samo minus tri (79:82), ali su Amerikanci mini serijom 5:0 napravili ključni korak ka pobedi.

Stef Kari je sa 24 poena predvodio Amerikance ka pobedi, Devin Buker i Kevin Durent po 15, a Lebron Džejms 14.

Kod Francuza su se istakli Viktor Vembanjama sa 26 poena, Geršon Jabusele sa 20 i Nando De Kolo 12.

Bronzanu medalju osvojila je Srbija koja je danas savladala Nemačku rezultatom 93:83.