OI 2024

BAŠ ŠTETA, MALO JE FALILO: Srpski rvač Hetik Cabolov nije osvojio bronzanu medalju

Naš rvač je imao prednost 30 sekundi do kraja, ali nije uspeo

Autor: Nemanja Negovanović

10/08/2024 > 19:59

Srpski rvač Hetik Cabolov nije danas uspeo da osvoji bronzanu medalju u kategoriji do 74 kilograma, pošto je preokretom u poslednjih 30 sekundi izgubio od Amerikanca Kajla Daglasa Dejka rezultatom 4:10.

Amerikanac je bolje počeo i poveo 1:0, ali se srpski rvač zatim izdigao, osvojio četiri vezana poena i stigao na korak od olimpijske bronze.

Amerikanac je 30 sekundi pre kraja smanjio na 3:4, a zatim u finišu borbe osvojio još sedam poena i tako osvojio bronzanu medalju.

Podsetimo, Srbija je do sada na Olimpijskim igrama u Parizu osvojila dve zlatne, jednu srebrnu i jednu bronzanu medalju, a priliku za novo zlato sutra će imati vaterpolo reprezentacija Srbije koja u finalu igra protiv Hrvatske.