ZVEZDA se mučila, pa u FINIŠU srušila MLADOST: Novosađani vodili DVA PUTA, ali položili ORUŽJE na Marakani

Izabranici Miloša Milojevića ostvarili 24. trijumf u Superligi Srbije

Izvor: K1info/kurir.rs

01/04/2023 > 19:58

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost GAT sa 4:2 (2:2) u 28. kolu Superlige Srbije. Novosađani su pružili dobar otpor, dva puta su vodili u prvom poluvremenu, ali su domaći oba puta, posle intervencije iz VAR sobe, stizali do izjednačenja.

Mreža se prvi put zatresla u 11. minutu, kada je Milan Vidakov doveo Mladost u vođstvo, da bi u 18. minutu na 1:1 izjednačio Aleksandar Katai. Vidakov je opet doneo prednost gostima u 33. minutu, ali je u nadokandi vremena na kraju prvog poluvremena iz penala novo izjednačenje crveno-belima doneo Gelor Kanga.

U drugom poluvremena Novosađani su odolevali do finiša, ali je najpre Marko Rakonjac u 83. minutu doveo Zvezdu u prvo vođstvo na meču, da bi Katai svojim drugim golom, u 90. minutu, zapečatio sudbinu Mladosti.

Crveno-beli u narednom kolu elitnog takmičenja u našoj zemlji igraju protiv Spartaka u Subotici, dok će Mladost GAT biti domaćin Kolubari.

Drugo poluvreme, C. zvezda - Mladost GAT 2:0

90. minut - GOL! 4:2 - Aleksandar Katai zapečatio sudbinu gostiju iz Novog Sada

83. minut - GOL! 3:2 - Zvezda prvi put vodi na ovom meču, Rakonjac je strelac nakon centaršuta Kange

82. minut - Ulazimo u završnicu meča. Mladost sve bliža velikom bodu

78. minut - Rakonjac menja Pešića

76. minut - Šutirao je Katai iz slobodnog udarca pravo u Kneževića.

72. minut - Pravovremena asistencija Pešića za Kataija, koji izbija sam ispred Kneževića, ali šutira loše pravo u golmana Mladosti.

71. minut - Brza kontra Zvezde i pokušaj Kange koji je izblokiran

69. minut - Dobar prodor Bukarija, zavrnuo je u peterac, ali su igrači Zvezde zakasnili

61. minut - Novi dobar pokušaj ovog puta Katai, pored gola

59. minut - Dobar pokušaj Kangve nakon asistencije Kataija, pored gola

55. minut - Pokušaj Viga sa ivice šesnesterca, pravo u Kneževića

50. minut - Veliki pritisak Zvezde u nastavku meča

46. minut - Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme, C. zvezda - Mladost GAT 2:2

45+4 minut - GOL! 2:2 - posle VAR Intervencije dodsuđen je penal za Zvezdu,zbog igranja rukom defanzivca gostiju. Kanga siguran

45. minut - Prvo poluvreme je produženo za dva minuta

39. minut - Zvezda napada, ali se Mladost organizovano brani i vreba priliku iz kontranapada

33. minut - GOL! 1:2 - novi šok na Marakani i opet Vidakov. Nakon sjajne lopte u prostor obišao je Vasiljevića i rutinski plasirao loptu u mrežu

28. minut - Nova velika prilika za Ivanića, Knežević odlično interveniše

24. minut - Inicijativa crveno-belih posle izjednačenja, Zvezda želi potpuni preokret..

18. minut - GOL! 1:1 - Pešić je uposlio Kataija koji u padu trese mreže Kneževiću. U prvom momentu delovalo je da je Pešić bio u ofsajdu ali je nakon VAR provere koja je potrajala ustanovljeno da je sve bilo regularno

14. minut - Mladost ne respektuje šampina, nova šansa i stativa nakon udarca sa distance nakon udarca Saše Markovića

11. minut - GOL! 0:1 - potpuni šok na Marakani, Mladost vodi. Ćosić je odlično uposlio Vidakova koji matira nemoćnog Vasiljevića

9. minut - Sjajna akcija Zvezde, Pešić je odlično prošao zavrnuo za Ivanića, koji neometan sa pet metara u trku šutira preko gola

5. minut - Inicijativa crveno-belih od starta, bez pravih prilika

1. minut - Utakmica je počela

Superliga Srbije, 28. kolo - parovi i rezultati, petak: Kolubara - Napredak 0:1, Mladost L. - Novi Pazar 1:3. Subota: Radnički KG - Spartak 2:2, Voždovac - Javor 0:1, C. zvezda - Mladost GAT 4:2, Vojvodina - Partizan (20.00). Nedelja: Radnik - TSC (16.00), Radnički N. - Čukarički (18.00).