I VOJVODINA skinula skalp PARTIZANU: Agonija CRNO-BELIH ne prestaje

Od kada vodi četu iz Humske, Igor Duljaj je izgubio treći meč u pet utakmica

Izvor: K1info/kurir.rs

01/04/2023 > 22:00

Fudbaleri Partizana nastavili su da posrću, tako da su još jednom pognutih glava napustili teren - u 28. kolu Superlige Srbije bolja od crno-belih bila je Vojvodina, koja je u Novom Sadu slavila sa 2:1 (0:0).

Vodeći gol za novosadske crveno-bele postigao je bivši igrač Partizana Filip Malbašić u 53. minutu, dok je u 84. minutu još jedan nekadašnji fudbaler crno-belih - Nemanja Nikolić - duplirao tu prednost. U 90. minutu Danilo Pantić je smanjio na 2:1 iz slobodnog udarca, ali gosti nisu imali snage da do kraja meča naprave preokret.

Igoru Duljaju je ovo već treći poraz u pet mečeva, koliko je na klupi Partizana, a njegova ekipa je sve dalje i od drugog mesta na tabeli, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona. U narednom kolu izabranici Igora Duljaja ugostiće Voždovac, dok Vojvodini predstoji gostovanje u Bačkoj Topoli, gde će joj rival biti TSC.

Drugo poluvreme, Vojvodina - Partizan 2:1

90. minut - GOL! 2:1 - Danilo Pantić postiže fantastičan gol iz slobodnog udarca

84. minut - GOL! 2:0 - Simić je povukao po levoj strani, u pravom momentu uposlio Nemanju Nikolića, a ovaj izuzetno preciznim udarcem po zemlji, o stativu, pogodio mrežu gostiju

79. minut - Veliku šansu je imao Samed Baždar! Definitvno najbolja prilika za crno-bele večerašnjoj utakmici. Mladi napadač je posle lošeg dodavanja Radosavljevića za svog golmana, izašao jedan na jedan sa Carevićem, ali je golman Voše nogom odbranio njegov udarac i pobrinuo se da rezultat ostane nepromenjen.

72. minut - Partizan je tek sada uputio prvi šut u okvir gola Vojvodine. Nakon greške Carevića, na loptu je naleteo Urošević, šutirao sa dvadesetak metara, ali golman Voše je ovog puta dobro intervenisao

67. minut - Crno-beli potpuno bezopasni u ovim trenucima, domaći tim uspešno kontroliš stanje na terenu

60. minut - Duljaj pravi prvu izmenu. Umesto Andresa Kolorada šansu je dobio Danilo Pantić

55. minut - Jović je odložio loptu do Fejse, vezista Parnog valjka je šutirao, ali poslao loptu skoro na tribine iza gola

53. minut - GOL! 1:0 - Čumić je sjajno probio po levom boku, oslobodio se nekoliko svojih čuvara, "zavrnuo" loptu unutra, a Filip Malbašić glavom matira nemoćnog Stevanovića!

50. minut - Zaista loša igra na "Karađorđu", igrači se bore, daju sve od sebe, ali nedovoljno da navijači uživaju u fudbalskoj predstavi

46. minut - Počelo je drugo poluvreme

Prvo poluvreme, Vojvodina - Partizan 0:0

40. minut - Značajno je opao tempo igre na "Karađorđu"

32. minut - Muče se crno-beli, još uvek ne uspevaju da stvore ozbiljniju šansu kojom bi ugrozili protivnički gol

27. minut - Približio se Čumić golu Partizana, dugo se premišljao šta da uradi, na kraju je šutirao, ali veoma loše

21. minut - Zukić je oprobao svoj udarac sa nekih 20 metara, ali je Stevanović bio koncentrisan i odbranio njegov šut, lopta se međutim odbila do Malbašića, a golman crno-belih je opet sjajno intervenisao

16. minut - Bez većih uzbuđenja u ovim trenucima, i jedni i drugi mnogo greše u dodavanjima

8. minut - Velika prilika za domaći tim! Lazarević je uputio sjajan centaršut sa leve strane, Zukić je gađao glavom, ali je lopta prošla malo pored gola Partizana

5. minut - Prvi udarac ka golu Vojvodine uputio je Nemanja Jović, i to glavom, ali lopta odlazi iznad prečke

1. minut - Počeo je meč u Novom Sadu

Superliga Srbije, 28. kolo - parovi i rezultati, petak: Kolubara - Napredak 0:1, Mladost L. - Novi Pazar 1:3. Subota: Radnički KG - Spartak 2:2, Voždovac - Javor 0:1, C. zvezda - Mladost GAT 4:2, Vojvodina - Partizan 2:1. Nedelja: Radnik - TSC (16.00), Radnički N. - Čukarički (18.00).