Ovakva Zvezda MOŽE DALEKO u Ligi šampiona: Fjorentina DEMOLIRANA na Marakani

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali Fjorentinu sa 5:0 (5:0) u prijateljskom meču

26/07/2023 > 20:08

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali Fjorentinu sa 5:0 (5:0) u prijateljskom meču, koji je šampionu Srbije poslužio kao generalna proba pred start nove sezone. Zvezda je pred 36.822 navijača povela već u 9. minutu.

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su veoma ozbiljnu prijateljsku utakmicu pred početak sezone, a na svojoj Marakani dočekali su finalistu Lige konferencija iz prethodne sezone, tim Fiorentine, koji je došao u Beograd sa izuzetno jakim sastavom.

Drugo poluvreme:

83. minut - Opasna situacija pred golom Zvezde, Kabral se nije najbolje snašao

78. minut - Debitant Uroš Kabić menja Kangvu.

53. minutu - Bukari je u kratkom vremenskom intervalu imao dva sjajna prodora, ali je nepotrebno komplikovao prilikom šuta

50.minut - Pokušava Fjorentina da popravi utisak, Zvezda i dalje agresivna i vreba iz kontre.

Izmena i u Fiorentini umesto srpskog fudbalera Luke Jovića u igri je Kabral. Dvostruka izmena u Zvezdi, umesto Degeneka i Olajinke u igri su Spajić i Nedeljković

46. minut - Utakmica je nastavljena
Prvo poluvreme:

45. minut- Završeno je prvo poluvreme. Fantastična igra Crvene zvezde, ovacije oko 30. hiljada ljudi na stadiomu.

44. minut - Kakva akcija i još bolja prilika. Olajinka je promašio zicer za 6:0.

41. minut - Dobar pokušaj Dankana, pored gola Glazera, potom na drugoj strani Mitrović, lopta odlazi u korner.

31. minut - Inicijativa potpuno šokirane Fjorentine, odlično je reagovao Glazer u par opasnih situacija

27. MINUT - GOOL, 5:0, BUKARI, nova sjajna akcija Bukari je oboren u šesnaestercu i sudija nije imao dilemu. Isti igrač je preuzeo odgovornost i matirao Taračiana

23. minut - GOOL , 4:0, OLAJINKA , napadač Zvezde se najbolje snašao nakon centaršuta Bukarija i ugarao loptu u mrežu.Ovo niko nije očekivao Zvezda bukvalno razbija italijanski klub.

18. minut - Gosti su se konačno malo oporavili od šoka i ugrozili gol Zvezde, Glejzer odlično brani.

14. minut - 3:0, IVANIĆ neverovatan start Zvezde, crveno-beli prosto gaze Fjorentinu

13. minut- Kakva prilika za 3:0, zavrnuo je Bukari

11. minut - GOOL 2:0 , KRASO sjajna kontra Zvezde i vrhunska realizacija Krasoa

9. minut - GOOL, 1:0, OLAJINKA! sjajno je reagovao Piter Olajinka koji je nakon presinga uzeo loptu defanzivcu Fiorentine i matirao golmana Fiorentine

7. minut - Pokušao je Kangva iz prve sa ivice šesnaesterca, pored gola.

4. minut - Zvezda je krenula agresivno, nošena podrškom navijača

1. minut - Utakmica je počela

U redovima crveno-belih nema prevelikih iznenađenja izuzev izostanka kapitena Aleksandra Dragovića.

Samo što je krenuo meč, Olajinka iz Zvezde je već mogao da se pronađe u šansi, ali je Teraćano bio na mestu i na vreme je izleteo i pokupio je tu loptu ispred napadača Crvene zvezde.

Imala je i Fiorentina svoju prvu priliku, Mijailović je igrao rukom na boku, dobili su fudbaleri iz Italije slobodan udarac, nakon kog je intervenisao Miloš Degenek. Lopta je došla do Ikonea, koji je šutirao, ali je i taj udarac izblokiran.

Zvezda je od samog starta odlučna u želji da pokaže gde je Fiorentina došla, pa su počeli da prave prepoznatljiv presing i da vrebaju svoju priliku.

Kraso je izveo slobodan udarac, pokušao je da pronađe u sredini Degeneka, ali se lopta odbila do Kangve koji je uhvatio volej udarac, ali je on otišao daleko pored gola Teraćana.