Tadićev Ajaks održao školu fudbala Rendžersima (4:0)

Fudbaleri Ajaksa su ubedljivo savladali Rendžers na startu grupne faze Lige šampiona

Autor: K1info.rs/sportal.blic.rs

07/09/2022 > 21:10

Tadićev Ajaks održao školu fudbala Rendžersima  (4:0)

Ajaks je demonstrirao silu i priredio Rendžersu neprijatan povratak u elitu. Već u 30. minutu, Ajaks je imao prednost od tri gola i bilo je jasno da će tri boda ostati u Amsterdamu.

Prvi gol je postigao Alvarez, nakon što je odlično reagovao posle kornera i bio najviši u skoku.

Berhuis koji je bio asistent kod prvog, postigao je drugi gol i nagovestio katastrofu Rendžersa.

Najlepši momenat utakmice se desio u 33. minutu, kada je Kuduš nakon lepog prodora zakucao loptu u mrežu nemoćnog Meklafina.

U drugom poluvremenu utakmica je utihnula, sve do trenutka kada je Borna Barišić postigao pogodak za Rendžers. Međutim, minimalni ofsajd u kom se našao Kent je prekinuo počasno slavlje navijača Rendžersa.

Konačan rezultat je postavio Bergvajn posle velike greške poslednje linije Škota.

U narednom kolu, Ajaks će gostovati ekipi Liverpula, dok će Rendžers šansu za prve bodove tražiti na svom "Ajbroksu" protiv Napolija.

U drugoj utakmici u ovom terminu, Sporting je uspeo da slomi Ajntraht u drugom poluvremenu, a potom i da stigne do ubedljive pobede (3:0). Pogotke za zeleno-bele iz Lisabona su postizali redom Edvards, Trinkao i Santos.