Zvezda lako protiv Spartaka, Partizan kiksnuo pred "Večiti derbi"

Fudbaleri Zvezde zabeležili su pobedu, dok su fudbaleri Partizana napravili novi kiks pred "Večiti derbi"

16/12/2023 > 22:25 >> 23:10

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su subotički Spartak rezultatom 4:1 u meču 19. kola Superlige Srbije.

Golove za crveno-bele postigli su Jovan Mijatović u 26. i 56. i 93, odnosno Aleksandar Katai u 53, dok je jedini gol za domaće dao Andrej Todoroski u 55. minutu. Ovom ubedljivom pobedom crveno-beli su napravili sjajnu uvertiru za "Večiti derbi" koji se igra sledeće nedelje.

Tim Baraka Bahara je prvi na tabeli sa 46 bodova, dok je Spartak deveti sa 22 boda.

Fubaleri Partizana i Radničkog 1923 priredili su pravu "goleadu" u Humskoj sa 3:3 u 19. kolu Superlige.

Crno-beli su do boda stigli zahvaljujući golu rezerviste Belića četiri minuta pre kraja.

Beogradski tim je veći deo meča izgledao izgubljeno, nervozno i nevoljno. Bili su većinu meča u podređenom položaju, što najbolje opisuje činjenica da su posle 16 minuta utakmice igrači Radničkog imali velikih 2:0 golovima Gluščevića Činedua. Partizan je pre kraja poluvremena izjednačio golovima Saldanje u 39. minutu i Natha iz slobodnog udarca u 44. minutu. U drugom poluvremenu videli smo dinamičniju igru Partizana, čak je Saldanja uspeo da još jednom pospremi loptu u mrežu ali je VAR nakon skoro trominutne pauze presudio da nije bio gol.

Momenat dekoncentrisanosti najbolje su iskoristili igrači Radničkog, te nakon katastrofalne reakcije Saničanina matirali su golmana crno-belih. Bod ekipi Partizana doneo je Kristijan Belić golom u 86. minutu, ali nije bilo ni vremena ni kvaliteta za potpuni preokret.

Partizan je ovim remijem ostao bez deobe prvog mesta sa Crvenom zvedom i to nekoliko dana pred "Večiti derbi".