TRAGEDIJA SJAJNIH ORLIĆA U NADOKNADI VREMENA! PORTUGAL JE U FINALU

Da li je vreme za Evropski tron?

02/06/2024 > 16:21

Nažalost fudbaleri Srbije do 17 godina nisu uspeli da se plasiraju u finale Evropskog prvenstva, pošto su u polufinalu posle preokreta izgubili od Portugala sa 3:2.

Zaista sjajno prvo poluvreme naših momaka koji su imali 2:0 prednosti. Strelci su bili Cvetković u 22 minutu i Felisimo autogolom u 37. Sa rezultatom 2:0 naši fudbaleri su otišli na poluvreme.

U drugom delu Portugal se pitao za sve. Naši su izgubili snagu, fizičku nadmoć su potpuno iskoristili protivnici. U 60. minutu Damjanović je tragično postigao autogol, da bi u 89 minutu Mora izjednačio rezulat. Utakmica je bila produžena za šest minuta, a u petom minutu sudijske nadoknade Trovisko postiže gol za veliki preokret i plasman Portugala u finale.

Zaista šteta, ali nakon svega možemo samo da kažemo bravo i da Srbija ima budućnost sa ovom generacijom!

UŽIVO

95. minut: TRAGEDIJA. ŽOAO TROVISKO POSTIŽE GOL ZA 3:2. DELUJE DA JE TO TO. ZAISTA, ŠTETA

Igraće se još šest minuta u nadoknadi

89. minut: GOL. NAŽALOST MORA JE STRELAC ZA 2:2. NISU IZDRŽALI NAŠI I GOL ZA IZJEDNAČENJE

68. minut: BRAVO ZA JOVANOVIĆA! Patrao je izašao potpuno sam na golmana Srbije ali je in intervenisao na fantastičan način!

60. minut: GOL ZA PORTUGAL. AUTOGOL DAMJANOVIĆA. 2:1

55. minut: Velika šansa sad za Portugal. Kuenda je izašao 1 na 1 ali je iz nekog razloga hteo da doda umesto da šutira, što je bio odličan potez po naš tim. Ostaje 2:0

52. minut: I samo što sam rekao bez šansi fenomenlna prilika za Srbiju. Prečku je pogodio Ranković...

početak drugog poluvremena, za sada bez šansi, igra se 52. minut

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - SRBIJA 2:0 PORTUGAL!

44. minut: Kakva šansa za 3:0... Vasilić je šutirao ali je nažalost pogodio stativu. Sjajno igraju naši momci.

37. minut: GOOOOL!! 2:0!! AUTOGOL JE U PITANJU, RANKOVIĆ JE ŠUTIRAO, I JEDAN SREĆAN ODBITAK NA KRAJU ZA DUPLIRANO VOĐSTVO! FELISIMO JE POSTIGAO AUTOGOL

29. minut: Kakva intervencija Milosavljevića sa gol linije! Silva je šutirao ali je naš defanzivac bio na pravom mestu i čuva prednost Srbije.

22. minut: GOOOOOL!!! KAKVA AKCIJA! KAKAV GOL! MIHAJLO CVETKOVIĆ DOVODI SRBIJU U PREDNOST!

18. minut: Kontranapad Portugalaca, Varela je izađao jedan na jedan sa našim golmanom ali je na sreću katastrofalno šutirao.

12. minut: Velika šansa za Portugal. Kuenda je šutirao sa nekih 20ak metara i na našu sreću pogodio je prečku. Ostaje 0:0.

3. minut: Ponovo prete naši, Ranković je šutirao, ali je Fereira odbranio

U uzrastu do 17 godina, Srbija je ponovila uspeh sa prošlog EP u Izraelu, tada smo nažalost izgubili od Holabdije na penale.

I kakva šansa već na startu, posle 20ak sekundi Cvetković je imao priliku ali nije iskoristio...