Engleska SAVLADALA Srbiju MINIMALNIM rezultatom!

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je od reprezentacije Engleske rezultatom 1:0 u prvoj utakmici grupe C.

16/06/2024 > 20:43

Jedini gol na utakmici postigao je Džud Belingem u 13. minutu.

U prvom meču prvog kola grupe C, selekcije Danske i Slovenije su odigrale ranije danas bez pobednika, 1:1.

Srbija će u četvrtak od 15 časova u drugom kolu grupe C igrati protiv Slovenije, dok će se tri sata kasnije sastati Danska i Engleska.

1' Srbija će u ovom meču nastupiti u svojim tradicionalnim crvenim dresovima, dok će fudbaleri Engleske nastupiti u beloj garnituri dresova.

5' Prvi udarac na gol u ovom meču. Foden je šutirao ka golu Rajkovića, ali na sreću izuzetno neprecizno.

13' GOL! Belingem pogađa glavom za 1:0!

19' Aleksander-Arnold je pokušao sa ivice kaznenog prostora, ali je na sreću taj udarac bio neprecizan.

20' Prva velika šansa za Srbiju! Aleksandar Mitrović je sjajno šutirao, ali je bio neprecizan.

30' Englezi su imali priliku iz slobodnog udarca, ali je Aleksander-Arnold pogodio živi zid.

39' Prvi žuti karton na utakmici! Nemanja Gudelj je dobio javnu opomenu!

45+2' Kraj prvog poluvremena! Rezultat je 1:0 za Englesku posle prvih 45 minuta.

*DRUGO POLUVREME

46' Počinje drugo poluvreme. U reprezentaciji Srbije došlo je do još jedne izmene, drugo poluvreme će umesto Nemanje Gudelja započeti Ivan Ilić.

52' Dušan Vlahović je imao sjajnu priliku ali njegov pas nije niko uspeo da isprati.

59' Filip Mladenović je odlično prošao po levoj strani, uspeo je da centrira loptu u kazneni prostor, ali su defanzivci Engleske uspeli da izbace loptu.

74' Nova promena u ekipi Srbije. Teren napušta Andrija Živković, a ulazi Veljko Birmančević.

77' Hari Kejn pogađa prečku! Imali su sreće reprezentativci Srbije u ovoj situaciji!

82' Odlična šansa! Dušan Vlahović je šutirao ali je Džordan Pikford bio dobro postavljen!

88' Milinković-Savić je pokušao sa velike udaljenosti, ali je lopta otišla pored gola.

90' Sudija je produžio utakmicu za dodatna četiri minuta.