Nemci LAKO savladali Mađare i OBEZBEDILI prolaz!

Fudbalska reprezentacija Nemačke savladala je reprezentaciju Mađarske rezultatom 2:0 u drugom kolu grupe A.

19/06/2024 > 17:56

Heroj pobede izabranika Julijana Nagelsmana bio je Ilkaj Gundogan. Kapiten ekipe je u 22. minutu asistirao Džamalu Musijali, a zatim i sam postigao gol u 67. posle dodavanja Maksimilijana Mitelštata.

Nemačka sad ima šest bodova iz dva kola i već sad obezbedila plasman u nokaut fazu, ostaje samo da se vidi sa koje pozicije iz grupe A.

Mađarska je bez boda posle prva dva kola i ima samo teoretske šanse da prođe dalje.

U trećem kolu, u nedelju 23. juna, Nemačka će igrati protiv Švajcarske, a Mađarska protiv Škotske.

1' Tek što je lopta krenula sa centra, Mađari su imali napad da postignu gol, ali je Manuel Nojer sačuvao mrežu Nemačke reprezentacije!

5' Prvi šut u okvir gola za reprezentaciju Nemačke. Kai Haverc je bio u prilici, ali je izuzetno slabo šutirao.

11' Najbolja prilika na meču! Kai Haverc se ponovo našao u sjajnoj šansi, ali je golman Mađarske neverovatno reagovao!

22' GOL! Musiala se najbolje snalazi posle jedne gužve u kaznenom prostoru i postiže gol za vođstvo Nemačke!

26' Neverovatna prilika za Mađarsku! Dominik Soboslai je šutirao iz slobodnog udarca ali se Manuel Nojer ponovo istakao na golu izuzetnom paradom.

36' Džamal Musiala je izveo dva odlična driblinga u kaznenom prostoru protivnika, došao u priliku za šut, ali je potom napravio faul u napadu.

44' Sjajan udarac Džamala Musiale sa nekih 15 metara od gola, ali je lopta pogodila spoljni deo mreže.

45+1' Mađarska je uspela da postigne pogodak iz odbitka, ali je sudija podigao zastavicu i signalizirao ofsajd!

45+3' Kraj prvog poluvremena! Nemačka odlazi na pauzu sa vođstvom 1:0!

*DRUGO POLUVREME

46' Meč je nastavljen u Štutgartu, Nemci će početi drugo poluvreme svojim napadom.

52' Mađari su uspeli da povežu nekoliko odličnih akcija i u dva navrata da dođu do kaznenog prostora Nemaca, međutim nisu uspeli da upute šut na gol.

60' Najbolja prilika na meču za Mađarsku reprezentaciju! Varga je uspeo da nadskoči svog čuvara, ali je njegov udarac glavom završio preko gola.

67' GOL! Ilkaj Gundogan je iskoristio sjajno dodavanje u peterac i lako je sproveo loptu u mrežu!

75' Liroj Sane je bio u dobroj prilici, uputio je odličan šut ka golu mađarske, ali je golman Peter Gulači bio odlično postavljen i bez većih problema je tu loptu izbio u korner.

86' Džošua Kimih je dobro centrirao, ali je taj centaršut nisu njegovi saigrači uspeli da iskoriste i lopta odlazi u aut.

90' Utakmica je produžena za dodatna tri minuta.

90+3' Kraj meča! Nemci su sigurnom igrom bez većih problema savladali Mađare 2:0.