Crvena zvezda PORAŽENA od Bode/Glimta! Čeka se REVANŠ na "Marakani"!

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su večeras, ali se u Beograd vraćaju sa "aktivnim" rezultatom.

20/08/2024 > 20:46

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su večeras od norveškog Bode Glimta rezultatom 2:1

Golove su postigli Oden Bjertfut u 52. i Isak Mata u 62. minutu, a za Zvezdu "rezervista" Ognjen Mimović u 75. minutu.

Od samog početka bilo je jasno da je Zvezdin trener Vladan Milojević kao osnovni cilj postavio da se odbrani, a u napadu "šta se uradi - uradi".

U prvom poluvremenu Fredrik Ševold je sjajnim udarcem sa dvadesetak metara u 37. minutu pogodio prečku, dok je sedam minuta kasnije poništen pogodak Šerifa Ndiajea zbog "malog" ofsajda.

U nastavku posle samo pet minuta igre veliku priliku za Norvežane propustio je Jens Peter Hauge, da bi već u sledećem napadu defanzivac Bjertuft iskoristio grešku crveno-belih i glavom savladao nesigurnog Marka Ilića, koji je izašao i zakasnio da interveniše.

Zvezda je posle primljenog gola krenula nešto ofanzivnije, ali je posle odličnog kontranapada u 62. minutu Isak Mata fantastično šutirao sa desne strane i pogodio pod prečku Ilićevog gola.

Milojević je reagovao i umesto Ivana Ilića i Ndiajea na teren poslao Felisija Milsona i Bruna Duartea, prethodno i Ognjena Mimovića umesto Milana Rodića.

Usledile su šanse za Pitera Olanjinku i Mirka Ivanića, da bi "gol nade" postigao Mimović posle centaršuta In-Boma Hvanga.

Revanš meč igra se na Marakani 28. avgusta od 21 sat.

BONUS VIDEO:

90+3' KRAJ! Bode/Glimt odnosi pobedu rezultatom 2:1!

90' Sudija je produžio meč za tri minuta.

80' Golman Marko Ilić je sjajno zaustavio odličan pokušaj igrača Bode/Glimta!

75' GOL! Mimović se sjajno snalazi posle centaršuta i smanjuje rezultat na 2:1

68' Crvena zvezda pokušava dugim loptama da se probije do gola norvežana, ali ne uspevaju u tome.

62' GOL! Norvežani povećavaju na 2:0!

52' GOL! Bode/Glimt vodi 1:0!

47' Ponovo su igrači norveškog tima bili u prilici u kaznenom prostoru, ali je golman Zvezde odlično reagovao.

46' Počelo je drugo poluvreme utakmice između Bode/Glimta i Crvene zvezde.

*Drugo poluvreme

45+2 Kraj prvog poluvremena! 0:0 je rezultat posle prvih 45 minuta.

45' Sudija je produžio prvo poluvreme za dva minuta.

30' Igrači Bode/Glimta su opasniji u ovom delu meča, imaju inicijativu i često ulaze u kazneni prostor Crvene zvezde.

19' Ponovo jedan opasniji pokušaj norveškog tima. Napravili su kontru posle Zvezdinog kornera, stigli brzo do šesnaesterca, ali je šut igrača Bode/Glimta bio neprecizan.

9' Prvi ozbiljniji pokušaj na meču. Fudbaleri Bode/Glimta su uspeli da upute šut sa ivice šesnaesterca, ali je golman Crvene zvezde uspešno zaustavio taj šut.

1' Počeo je meč u Nrorveškoj! Crvena zvezda igra u tradicionano crveno-beloj ganituri dresova, dok je norveški šampion u žutim dresovima.