Nastavljaju gde su stali! Leverkuzen u nadoknadi do sva tri boda!

Bajer Leverkuzen savladao je Volfsburg golom u nadoknadi vremena

22/09/2024 > 17:45

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su danas Volfsburg rezultatom 4:3 (2:3), u četvrtom kolu Bundeslige.

Gosti su poveli u petom minutu autogolom Nordija Mukijelea. Leverkuzen je zatim došao u prednost, a golove su postigli Florijan Virc u 14. i Džonatan Ta u 32. minutu. Sebastijan Bornau je u 37. minutu izjednačio na 2:2, a Volfsburg je drugi put na utakmici poveo u 45+1. minutu pogotkom Matijasa Svanberga. Bajer je do pobede došao golovima Pjeroa Hinkapija u 49. minutu i Viktora Bonifejsa u 90+3. minutu. Volfsburg je od 88. minuta igrao sa 10 fudbalera, pošto je Janik Gerhart dobio crveni karton.

Leverkuzen je drugi na tabeli sa devet bodova, dok je Volfsburg na 13. mestu sa tri boda. Šampion Nemačke u sledećem kolu gostuje vodećem Bajernu u Minhenu, dok će Volfsburg dočekati Štutgart.