Crvena zvezda rutinski protiv IMT, Vojvodini derbi protiv Spartaka

Crveno beli nastavili su seriju pobeda u Superligi

06/10/2024 > 20:52

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su IMT na gostovanju sa 3:1 u 11. kolu fudbalske Superlige Srbije.

Šampion je u prednost došao u 35 minutu kada je na asistenciju Dalsija srelac bio Milson. Traktoristi se nisu predavali i izjednačili su u 56 minutu preko Kurta. Ipak golovima Rodića u 65 i Silasa u 90+2 minutu došli su do sedmog trijumfa u nizu u domaćem šampionatu.

Vojvodina je ubedljivo slavila u Subotici protiv Spartaka rezultatom 4:0. Već u 6 minutu novosađani su poveli sa bele tačke preko Bamidelea. Od 27 minuta Spartak je imao igrača manje na terenu pošto je Prijović dobio direktan crveni karton. Gosti su to iskoristili i u 39 minutu preko Zadija udvostručili prednost. Isti igrač je u 59 minutu doneo svom timu tri gola prednosti da bi konačan rezultat postavio Kokanović u 73 minutu.

Sledi reprezentativna pauza a u sledećem kolu Crvena zvezda će dočekati Radnički Niš pa im sledi gostovanje Monaku u Ligi šampiona.