FENOMENALNA Srbija i FANTASTIČNI Rajković savladali Švajcarce u Ligi nacija!

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je reprezentaciju Švajcarske rezultatom 2:0 u Ligi nacija.

12/10/2024 > 20:23

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Leskovcu selekciju Švajcarske rezultatom 2:0 (1:0) u meču trećeg kola grupe A4 Lige nacija.

Pogotke za Srbiju postigli su Niko Elvedi (autogol) u 45+1. i Aleksandar Mitrović u 61. minutu.

Golman Srbije Predrag Rajković odbranio je penal u 72. minutu švajcarskom fudbaleru Brilu Embolou.

Za selekciju Srbije na večerašnjoj utakmici debitovao je Andrija Maksimović, koji je u 74. minutu zamenio Mitrovića.

Fudbaleri Srbije se nalaze na trećem mestu na tabeli sa četiri boda, dok je Švajcarska poslednja bez bodova.

Srbija će za tri dana gostovati Španiji u Kordobi, dok će Švajcarska dočekati Dansku.

BONUS VIDEO:

KRAJ! Srbija pobeđuje Švajcarsku rezultatom 2:0!

Predrag Rajković je ponovo sjajno intervenisao, ovaj put nakon slobodnog udarca za Švajcarsku i otklonio opasnost.

Rajković brani penal! Ostaje 2:0 za Srbiju!

PENAL za Švajcarsku!

GOL! Aleksandar Mitrović je pravom majstorijom prvo došao do lopte, a zatim nakon dva "lažnjaka" poslao preciznim udarcem loptu iza leđa švajcarskog golmana!

Pavlović je bio u sjajnoj prilici na ivici kaznenog prostora, ali ne nakon nekoliko driblinga njegov šut bio neprecizan.

Težak momenat za Sašu Lukića, napušta teren u suzama, menja ga Saša Zdjelar.

Veliku priliku je imao Luka Jović ali je nažalost propustio priliku da poveća vođstvo na 2:0!

Počelo je drugo poluvreme utakmice u Leskovcu! Luka Jović je ušao umesto Marka Grujića, dok je Murat Jakin napravio izmenu i Švajcarci će u nastavku igrati bez Vidmera, a menja ga Rider.

GOL! Autogol Elvedija posle gužve u kaznenom prostoru i Srbija odlazi na pauzu sa 1:0!

Prva velika šansa za Švajcarce! 32. minut, šutirao je Embolo, ali je na našu sreću lopta otišla pored stative!

Prvi žuti karton na utakmici, dobija ga bek Švajcarske koji je napravio grublji faul nad Veljkom Birmančevićem.

Srbija je u 17. minutu imala prvi konkretniji napad, Veljko Birmančević je uputio prvi šut u okvir gola Švajcarske reprezentacije, ali je protivnički golman bio spreman.

Dok se u prvih desetak minuta na terenu ne dešava ništa konkretno na obe strane, navijači prave "šou" na tribinama uz povike "Kosovo - Srbija" kao i "Kosovo je srce Srbije".

Počeo je meč na stadionu u Leskovcu! Srbija igra u tradicionalnoj crvenoj garnituri dresova, dok su Švajcarci u belim dresovima.

Zvižduci za reprezentativce Švajcarske u toku intoniranja himne te zemlje, dok su navijači horski ispratili intoniranje himne Republike Srbije.