PARTIZAN kao KAZNENA ekspedicija: IGOKEA se borila, a onda su CRNO-BELI ubacili u DRUGU brzinu

Izabranici Željka Obradovića ostvarili 22. trijumf u ABA ligi i ostali usamljeni na čelu tabele

Izvor: K1info/kurir.rs

10/04/2023 > 21:45

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Igokee sa 89:74 (33:25, 17:19, 18:13, 21:17) u 25. kolu ABA lige, zadržavši tako lidersku poziciju u regionalnom takmičenju.

Gosti u prestonicu Srbije nisu došli sa belom zastavom, već su dali sve od sebe, i pošteno namučili izabranike Željka Obradovića. Ipak, kada su shvatili da košarkaši Igokee neće pobediti sami sebe, crno-beli su u ubacili u drugu brzinu i na kraju stigli do ubedljive pobede.

U prvom poluvremenu viđena je velika borba na parketu, gosti su sjajno parirali Partizanu,ali su se u drugom poluvremenu crno-beli uozbiljili i ostvarili 22. pobedu u ABA ligi. Navijači domaćeg tima imali su priliku da ponovo na parketu vide Balšu Koprivicu, koji je zbog mononukleoze tri meseca bio van tima.

Najefikasniji u timu Partizana bio je Avramović sa 15 poena, dok je Smailagić završio meč sa 15 poena. U poraženom sastavu istakli su se Đorđević i Nerandžić sa po 18 poena.

Četvrta četvrtina, Partizan - Igokea 21:17

10. minut - Lepo se snašao Smailagić i lako stigao do novih poena, crno-beli imaju +17

9. minut - Novi poeni za Kroforda 87:72

8. minut - Kroford koristi grešku igrača Partizana i lako poentira u kontri 85:70

7. minut - Novi poeni za Nerandžića 85:68

6. minut - Novu trojku za crno-bele postigao je Kevin Panter 85:62

5. minut - Na parketu je ponovo Balša Koprivica, koji zbog mononukleoze nije igrao nešto više od tri meseca

4. minut - Novi poeni za Avramovića 77:62

3. minut - Novi poeni za Đorđevića, posle atraktivnog dodavanja mladog Stankovića 72:62 Avramović pogađa trojku 75:62

2. minut - Eksum pogađa iz teške pozicije, crno-beli ponovo dvocifreno vode 70:60 Aleksa Avramović zakucava u kontri 72:60

1. minut - Kondić pogađa trojku iz ćoška 68:60

Treća četvrtina, Partizan - Igokea 18:13

10. minut - Posle sjajne odbrane, Papapetru je ostao sam na trojci i pogodio 68:57

8. minut - Jošilo poentira preko Papapetrua 62:57

7. minut - Panter pogađa veoma težak šut 62:53 Nerandžić na drugoj strani precizan sa poludistance 62:55

6. minut - Novi poeni za Ledeja, Partizan ponovo ima +7

5. minut - Nerandžić promapuje prvo, a pogađa drugo slobodno bacanje 58:53

4. minut - Panter je presekao pas, a potom poentirao u kontri. Partizan ponovo vodi 54:52

3. minut - Evo izjednačenja, Talić je lako pogodio 50:50 Ledej pogađa u karakterističnom stilu 52:52

2. minut - Nerandžić poentira, Željko Obradović je veoma ljut na svoje izabranike zbog manjka koncentracije u odbrani 50:48

1. minut - Đorđević je lako poentirao preko Smailagića 50:46

Druga četvrtina, Partizan - Igokea 17:19

10. minut - Smailagić pogađa dva slobodna bacanja 50:44

9. minut - Naneli pogađa veoma bitnu trojku, crno-beli imaju +8

7. minut - Smailagić promašuje oba slobodna bacanja, ostaje 45:40

6. minut - Voler pogađa trojku, sjajno šutiraju košarkaši Igokee za tri poena na večerašnjem meču 44:40

5. minut - Vukčević je silovito probio i došao do novih poena 44:37

4. minut - Nerandžić igra sjajno večeras. Košarkaš Igokee je pogodio uz faul, a potom je bio precizan sa linije za slobodna bacanja 38:34

3. minut - Nerandžić poenitra u kontri, crno-beli imaju +9

2. minut - Nerandžić se lepo snašao i pogodio 36:27 Vukčević na drugoj strani pogađa dva slobodna bacanja 38:27

1. minut - Tristan Vukčević pogađa trojku 36:25

Prva četvrtina, Partizan - Igokea 33:25

10. minut - Trifunović sjajno probija i stiže do osmog poena 32:22 Zek Ledej pogađa jedno slobodno bacanje 33:22 Kondić pogađa trojku u poslednjim sekundama prve četvrtine 33:25

9. minut - Đorđević zakucava, on već ima 12 poena na svom kontu 30:20

8. minut - Danilo Anđušić 2/2 sa linije za slobodna bacanja 27:16

7. minut - Raspoložen je Smailagić večeras, centar Partizana je pogodio novu trojku 22:16 Avramović je pogodio uz faul, a potom je uspešno realizovao slobodno bacanje 25:16

7. minut - Smailagić pogađa trojku, a onda laki poeni za Kroforda 19:14

6. minut - Papapetru siguran sa linije za slobodna bacanja 16:12 Đorđević poentira nakon ofanzivnog skoka 16:14

5. minut - Đorđević je nadmudrio Trifunovića i lako poentirao 11:12 Trifunović cepa mrežicu iz ćoška 14:12

4. minut - Laki poeni za Đorđevića 8:10 Jam Madar postiže novu trojku 11:10

3. minut - Oporavio se Balša Koprivica od mononukleoze i nakon više od tri meseca našao se u timu Partizana

2. minut - Pogađa i Đorđević 2:5 Trifunović je ostao sam na trojci, i pogodio 5:5

1. minut - Prvu trojku na meču postiže Delalić, a na drugoj strani Madar stiže do lakih poena 2:3