ZVEZDA ostala u BORBI za titulu u FINALU ABA lige: PARTIZAN pao u GROTLU Pionira

Izabranici Željka Obradovića imali su 2:0 posle prva dva meča, pa su i dalje na korak su od trijumfa u regionalnom takmičenju

Izvor: K1info/kurir.rs

18/06/2023 > 20:29 >> 23:24

Košarkaši Crvene zvezde večeras su u grotlu Pionira pobedili Partizan sa 91:78 (19:21, 19:20, 24:18, 29:19) i smanjili vođstvo crno-belih u finalnoj seriji ABA lige na 2:1.

Znalo se da meč nosi visok rizik od incidenata i to je potvrđeno i pre početka duela, kada je došlo do prvih tenzija - igrači Partizana izašli su sa zagrevanja pošto su sa tribina zasuti upaljačima. Takođe, pojedinci iz prvih redova tribina želeli su da se fizički obračunaju sa igračima, posle čega je Željko Obradović povukao ekipu.

Meč je zato počeo sa zakašnjenjem od 25 minuta - u 20.55 časova, a sudije su upozorile da će dvorana biti ispražnjena  ako iz publike bilo šta bude bačeno na parket. Na sreću, do kraja duela nije bilo problema, pa je meč normalno priveden kraju, a sledeći u ovoj finalnoj seriji na programu je takođe u Pioniru - u utorak, 20. juna, od 19 časova.

Najefikasniji u pobedničkom timu večeras je bio Nemanja Nedović sa 19 poena, Mitrović i Petrušev su postigli po 16 poena, dok je Vildoza završio meč sa 14 poena. Na drugoj strani, istakao se Egzum koji je na svom kontu imao 16 poena, Madar je postigao jedan poen manje, a Panter je ubacio 12 poena.

Pristalice Crvene zvezde, inače, najavile su paklenu atmosferu pre trećeg duela u finalnoj seriji - što se ispostavilo kao tačno, a sve je bilo podgrejano i neprimerenim skandiranjem Grobara Nemanji Nedoviću u Štark areni. Posle večerašnje "osvete", i rezulatske i navijačke, nije nemoguće da sličan pakao Delije pripremaju i za utorak...

Tok meča
Četvrta četvrtina, C. zvezda - Partizan 29:19

39. minut - Kampaco pogađa trojku za velikih +15

38. minut - Sjajno igra Zvezda u ovim momentima, deluje da je pitanje pobednika na večerašnjem meču već rešeno!

37. minut - Panter iz velike udaljenosti postiže veoma bitnu trojku za Partizan 77:71

35. minut - Ledej koševima sa linije za slobodna bacanja prekida seriju Crvene zvezde 75:67

34. minut - Odličan prodor Nemanje Nedovića i novi poeni za 32-godišnjeg plejmejkera 73:65

33. minut - Sjajan potez Madara! Plejmejker Partizana je iz driblinga pogodio trojku, i to u poslednjoj sekundi 68:65

32. minut - Anđušić pogađa dva slobodna bacanja 65:62 Lazić pogađa trojku posle sjajne akcije crveno-belih 68:62

31. minut - Vildoza pogađa trojku na otvaranju poslednje četvrtine 65:59

Treća četvrtina, C. zvezda - Partizan 24:18

30. minut - Egzum uspešno realizuje dva slobodna bacanja 60:57

29. minut - Smailagić pravi četvrti faul, Petrušev potom precizan sa linije za slobodna bacanja 58:53

28. minut - Dobrić pogađa dva slobodna bacanja, domaći tim ponovo vodi 54:52

27. minut - Loša reakcija crveno-belih u odbrani, Madar je ostao sam kao duh i upisao nove poene 52:52

26. minut - Posle greške Kampaca u napadu, Ledej je ostao sam na drugoj strani, dobio loptu i lako poentirao 51:50

24. minut - Mitrović se snajno snašao i lepo pogodio, na drugoj strani parketa Madar precizan van linije 6,75

23. minut - Lazić pogađa trojku iz ćoška, Zvezda ima +2 poena prednosti 43:41 A na drugoj strani Naneli uzvraća istom merom 43:44

22. minut - Ponovo Mitrović poentira nakon ofanzivnog skoka 40:41

Druga četvrtina, C. zvezda - Partizan 19:20

20. minut - Naneli je u poslednjim sekundama prvog poluvremena pogodio trojku, a tom prilikom ga je Kampaco faulirao, pa će Naneli imati priliku za 3+1

19. minut - Lesor tek sada postiže prve poene na meču 37:36 Papapetru pogađa sa poludistance, Partizan ponovo vodi 37:38

18. minut - Danilo Anđušić cepa mrežicu! Sjajno je iskusni šuter iskoristio blok svog saigrača i pogodio novu trojku 33:34

17. minut - Loši momenti za Partizan, ovog puta Petrušev skače u napadu i lako poentira 33:28 Anđušić pogađa uz faul, pa je iskoristio i dodatno slobodno bacanje 33:31

16. minut - Nemanja Nedović zakucava u kontri posle sjajne asistencije Luke Mitrovića 31:28

14. minut - Novi laki poeni za Crvenu zvezdu, manjak koncentracije košarkaša Partizana u odbrani je evidentan u ovim momentima 26:25

13. minut - Vildoza u tranziciji pogađa trojku 22:25 Mitrović sada poentira nakon ofanzivog skoka 24:25

12. minut - Smailagiću je sviran treći faul, što predstavlja veliki problem za Partizan

11. minut - Crno-beli serijom 4:0 otvaraju drugu deonicu 19:25

Prva četvrtina, C. zvezda - Partizan 19:21

10. minut - Ledej pogađa sa poludistance u karakterističnom stilu 17:19 Na drugoj strani Dobrić stiže do lakih poena, a onda Egzum u poslednjoj sekundi sjajno probija i donosi +2 poena prednosti svom timu

9. minut - Sjajan prodor Nemanje Nedovića i laki poeni za srpskog plejmejkera 16:15

8. minut - Egzum je ostao sam na trojci i pogodio 14:15

7. minut - Hasan Martin pogađa uz faul, a potom je sigurno realizovao i dodatno slobodno bacanje 12:11

5. minut - Partizan nakon trojke Pantera prvi put vodi na današnjoj utakmici, odlična reakcija gostujućih košarkaša nakon tajm-auta 9:11

Novi trener fudbalera Zvezde bodri crveno-bele košarkaše

Treću utakmicu finalne serije ABA lige u Pioniru gleda i novi trener crveno-belih fudbalera Barak Bahar.

Izraelac je došao da oseti atmosferu kakva vlada u duelima Crvene zvezde i Partizana, a sutra će odraditi prvi trening sa fudbalerima Zvezde, posle prozivke pred početak priprema za sledeću sezonu.

4. minut - Jam Madar sada postiže trojku i smanjuje na 9:6

3. minut - Mitrović ponovo poentira, i to na sjajan način 4:0 Smailagić postiže trojku 4:3 Nedović na drugoj strani uzvraća istom merom, a potom u narednom napadu posstiže lake poene nakon izgubljene lopte košarkaša Partizana 9:3

2. minut - Luka Mitrović postiže prve poene na današnjem meču 2:0

1. minut - Nekoliko promašaja i na jednoj i na drugoj strani na početku meča!