KAKAV PAD Zvezde u Kaunasu: CRVENO-BELI poklonili pobedu ŽALGIRISU u poslednjoj ČETVRTINI

Izabranici Duška Ivanovića su u meč ušli oslabljeni, pošto je u Beogradu ostao povređeni kapiten Branko Lazić

Izvor: K1info/kurir.rs

13/10/2023 > 19:00 >> 20:50

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u gostima od Žalgirisa sa 79:74 u drugom kolu Evrolige. Izabranici Duška Ivanovića imali su prednost tokom većeg dela meča, ali su u poslednjoj četvrtini prokockali to vođstvo i pretrpeli prvi poraz u elitnom evropskom košarkaškom takmičenju ove sezoneč.

Crveno-beli su u Kaunasu igrali oslabljeni, pošto je u Beogradu zbog lakše povrede ostao kapiten Branko Lazić. Ostali igarči su bili zdravi, a van protokola su ostali Ognjen Kuzmić i Stefan Lazarević.

Da podsetimo, Zvezda je na startu Evrolige slavila ubedljivo protiv Asvela (94:73), ali su i Litvanci dobro otvorili evroligašku sezonu - trijumfom od 82:79 u Bolonji protiv Virtusa. Sada, posle dva kola, Žalgiris ima maksimalan učinak, dok je Crvena zvezda na skoru 1-1.

Tok meča, Žalgiris - C. zvezda 79:74 (19:21, 16:17, 15:18, 28:18)
Četvrta četvrtina, Žalgiris - C. zvezda 29:18

39. minut - Pogađa sjajni Ulanovas 74:70

38. minut - Trojka Teodosića vraća nadu Zvezdi 72:69

37. minut - Evans nakon skoka zakucava 69:66

36. minut - Pogađa Nedović uz faul 67:66

36. minut - Nova trojka Šmic, ludnica u hali, 67:63

35. minut - Žalgiris u naletu,dve vezane trojke, serija 10:0, 64:63

34. minut - Strašno zakucavanje Butkevičijusa 58:63

33. minut - Sjajan poen Ulanovasa 54:61

32. minut - Majstorija Mitrovića 52:61

31. minut - Trojka Nejpira 50:59

Treća četvrtina, Žalgiris - C. zvezda 15:18

30. minut - Mitrović polovičan sa penala 50:56

29. minut - Gedraitis postiže prve poene na meču 50:55

28. minut - Teodosić pogađa nakon prodora, pa trojka Evansa 48:51

27. minut - Nedović za Bolomboja, koji zakucava 45:49

26. minut - Nedović se odlično snašao, pa Hejs na drugoj strani 44:47

25. minut - Sjajna asistencija Teoodosića i trojka Davidovca 40:45

23. minut - Mitrović prekida lošu seriju Zvezde, četiri vezana poena 39:42

22. minut - Šmic postiže prve poene u nastavku, njegov 11 poen 37:38

Druga četvrtina, Žalgiris - C. zvezda 16:17

20. minut - Žalgiris vezuje 5 poena nakon Zvezdinih grešaka 35:38.

19. minut - Nejpir je iskusno iznudio faul za tri poena. Pogađa sva tri, 30:38

17. minut - Hanga pogađa uz faul, promašuje bacanje 29:32. Potom Nejpir fauliran za tri, bez greške 29:35

15. minut - Vraća se Žalgiris, mini serija 24:25

13. minut - Magija Teodosića i poeni Mitrovića 19:25

11. minut - Sjajna kontra Zvezde poentira Hanga, 19:23

Prva četvrtina, Žalgiris - C. zvezda 19:21

10. minut - Trojka Miloša Teodosića 19:19, potom blokada Mitrovića. Mitrović je potom fauliran, pogađa jedno bacanje, a potom nakon skoka Gedraitisa novi napad za Zvezdu. A Mitrović pogađa uz zvuk sirene 19:21

8. minut - Hanga pogađa u kontri, mini serija Zvezde 17:13

7. minut - Sjajna akcija Zvezde i poeni Mitrovića 17:11

6. minut - Letonac Šmic vezuje 4 poena, 17:7

5. minut - Davidovac pogađa za tri 13:7

4. minut - Ulanovas postiže pet vezanih poena 13:4. Ivanović prinuđen da reaguje, tajm-aut.

3. minut - Bolji start Žalgirisa, 6:2

1. minut - Dimša postiže prve poene na meču, Tobi za Zvezdu 2:2