KRAJ! ZVEZDA PORAŽENA U PREPUNOJ ARENI OD BARSELONE

Košarkaši Crvene zvezde od 20h u Štark areni dočekuju Barselonu u 25. kolu Evrolige.

02/02/2024 > 19:43

Košarkaši Crvene zvezde poraženi u od Barselone u Beogradskoj areni rezultatom 85:76, u okviru 25. kola Evrolige.

Tim iz Blaugrane je konstantno bio u prednosti i na kraju rutisnki slavio. Najbolji u redovima pobednika bio je Dani Brizuela sa postignutih poena, Jan Veseli je pored 16 poena imao i 8 skokova. Sa druge strane, Nemanja Nedović je bio najefikasniji u crveno belom timu sa 21 poenom, Jago Dos Santos je ubacio 13 uz 7 asistencija. Izabranici Janisa Sferopulosa su pretrpeli i 15 poraz ove sezone, uz 10 poebda zauzimaju 13 mesto na tabeli, dok je Barselona druga sa skorom 17-8. U narednom kolu, Zvezda će dočekati litvanski Žalgiris

1. četvrtina:

Jago Dos Santos gubi loptu, Džabari Paker uzima loptu i pogađa za prve poene u kontri. Jago Dos Santos je uspeo da se iskupi jer upravo on postiže prve poene za ekipu Crvene zvezde. Džoel Bolomboj je fauliran u poslednjoj sekundi napada pri šutu tako da će imati dva slobodna bacanja. Nakon pogođenih penala, pogađa Gedraitis jedan flouter i Zvezda ja prišla na 9:8. Džabari Parker je oduzeo loptu Nemanji Nedoviću i igrači Barselone su to lako pretvorili u poene u kontri. Rokas Jokubaitis pogađa u poslednjj sekundi i Barselona odlazi na prvu osetniju prednost, sada je 17:10. Zvezda je nakon tajm-auta odigrala dobru odbranu i dva puta uspela da poentira, prvo preko Luke Mitrovića, zatim preko Nemanje Nedovića i smanjuju rezultat na 18:14. Nedović pogađa trojku za 18:17 i kraj prve četvrtine!

2. četvrtina

Druga četvrtina počela je serijom Katalonaca 12:2! Zvezda je pokušavala da smanji, na momente je prilazila maksimalno na -7, ali za sada utakmica ide potpuno u pravcu Barselone. Jan Veseli je za sada najefikasniji sa 10 poena, Brizuela ima 8 dok je Laprovitola na 6. Kod crveno belih, Nemanja Nedović i Majk Tobi imaju po 7 poena, Džoel Bolomboj ima po 6 poena i skokova! Moraće izabranici Janisa Sferopulosa dosta bolje u drugom poluvremenu ako žele da ostanu konkurentni do kraja meča

3. četvrtina

Druga slika Zvezde i potpuni egal u trećoj deonici, ali je ipak razlika ista. Ova četvrtina završila se nerešenim rezultatom 19:19, što svakako ide u prilog gostima iz Barselone. Dani Brizuela briljira na ovom meču, španac je do sada postigao 17 poena i imao je i 3 asistencije. Kod crveno belih ponovo sjajnu partiju pruža Džoel Bolomboj koji je već na dabl dabl učinku (12 poena i 10 skokova), a najefikasniji je Nemanja Nedović sa 16 poena. Preostaje poslednjih 10 minuta igre, i videćemo da li crveno beli mogu do velikog preokreta!

4. četvrtina

Dobila je Zvezda poslednju deonicu rezultatom 25:21 ali to ipak nije bilo dovoljno. Barselona je kontrolisala ceo tok meča i zasluženo slavila