REVOLUCIJA U SVETU KOŠARKE: Postignut prvi pogodak IKADA ZA ČETIRI POENA! (VIDEO)

Prvi poen u istoriji postignut je na Filipinima

Autor: Nemanja Negovanović

18/08/2024 > 20:49

Počela je revolucija u košarci. Ono o čemu se pričalo pre mesec dana danas je realizovano.

Prvi put u istoriji uveden je šut za četiri poena i odmah ja na premijernoj utakmici viđen i prvi pogodak.

Sve se odigralo na susretu prvog kola Governors kupa na Filipinima između ekipa Meralko Bolts i Magnolija Hotšots, koji je na kraju završen pobedom domaće ekipe rezultatom 99:94. Možda biste očekivali i veći broj poena, s obzirom na novouvedeno pravilo i činjenicu da četvrtine traju po 12 minuta, ali...

Bilo kako bilo, prema novom pravilu, linija na šutu za četiri poena postavljena je na udaljenost od 8,20 metara od koša. Prema FIBA pravilima, trenutna udaljenost linije za šut za tri poena iznosi 6,75 metara, a polovina terena je na 14 metara od čeonog auta, odnosno na 12,42 metara od samog koša.

Prvi pogodak za četiri poena ostvario je košarkaš Meralko Boltsa, Kris Bankero, koji je uhvatio loptu u ruke i uspeo da pogodi kao kap. Sve se desilo u drugom minutu druge četvrtine.