Od DVOCIFRENOG minusa do POBEDE! Zvezda savladala Pariz za PRVU pobedu u Evroligi!

Košarkaši Crvene zvezde na najbolji mogući način su započeli novu kampanju u Evroligi.

04/10/2024 > 23:09

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Pariza rezultatom 80:77 u prvom kolu ovogodišnjeg izdanja Evrolige.

Najefikasniji u redovima crveno-belih bio je Nemanja Nedović sa 21 poenom (pet trojki), dok je Ajzea Kenan ubacio 14, uključujući i ključna dva slobodna bacanja u finišu. Kodi Miler-Mekintajer postigao je devet poena uz šest skokova i sedam asistencija. Nikola Kalinić je upisao devet poena i pet skokova. Džoel Bolomboj je zabeležio šest poena i 11 skokova.

U ekipi Pariza najbolji je bio Ti Džej Šorts sa 16 poena, dok su Maodo Lo i Nadi Hifi postigli po 12.

Zvezda je dobro otvorila meč, povela je 12:4. Pariz je došao je do kraja prve četvrtine uspeo da napravi preokret i tu deonicu završi rezultatom 18:17. Početkom druge četvrtine Pariz i Zvezda su se smenjivali u vodstvu. Zvezda je na pet minuta do kraja poluvremena vodila 30:26. Domaći tim od tog trenutka pravi seriju 17:5 i na poluvreme odlazi uz prednost od 43:35.

Pariz je na početku treće četvrtine povećao prednost koja je u jednom trenutku bila "plus 13" (53:40), a potom crveno-beli prave seriju 11:0. Na kraju treće četvrtine bilo je nerešeno 58:58.

Zvezda je tokom poslednje četvrtine održavala minimalnu prednost, koju je uspela da sačuva do kraja utakmice.

Crveno-beli će 9. oktobra u drugom kolu EL dočekati Baskoniju, pre toga će u nedelju gostovati Splitu u trećem kolu ABA lige. Pariz će u drugom kolu EL igrati protiv Milana.