Tako MALO, a tako DALEKO... Partizan IZGUBIO od Armanija, a nije trebalo

Ovo je bio prvi meč Partizana pred domaćim navijačima u Evroligi posle osam godina

18/10/2022 > 22:34

Košarkaši Partizana poraženi su večeras u Beogradu od Armanija iz Milana rezultatom 80:75 (17:27, 24:22, 21:12, 18:14) u meču trećeg kola Evrolige.

Najefikasniji u redovima "crno-belih" bio je Zek Ledej sa 23 poena, dok je Matijas Lesor dodao 12 uz 10 skokova. Jam Madar je ubacio 10 poena. U pobedničkom timu briljirao je Ševon Šilds sa 25 poena, dok je Brendon Dejvis postigao 15.

Partizanu je ovo treći poraz u Evroligi, dok italijanski klub ima dve pobede i jedan poraz. "Crno-beli" će za dva dana na svom terenu od 20.30 sati dočekati Virtus, dok će Armani istog dana gostovati Bajernu u Minhenu. Ovo je bio prvi meč Partizana pred domaćim navijačima u Evroligi posle osam godina.

Armani je u 12. minutu prišao Partizanu na 29:23, ali su "crno-beli" uspeli da odbiju ovaj napad gostiju. Usledila je dobra igra ekipe iz Milana, koja je u 15. minutu došla na minus jedan (35:34). Usledile su dve trojke Danila Anđušića, koji je razgalio navijače na tribinama. Partizan je uspeo da sačuva prednost i prvih 20 minuta je dobio rezultatom 49:41.

Partizan je ušao loše u treću četvrtinu, a Armani je serijom od 9:0 u 24. minutu došao do vođstva od 50:49. Domaći su trojkom Zeka Ledeja vratili prednost, a potom su se ekipe smenjivale u vođstvu. Armani je u poslednju četvrtinu ušao s vođstvom od 62:61.

Razigrali su se košarkaši Partizana na startu poslednje četvrtine, a zahvaljujući seriji od 10:0 "crno-beli" su u 33. minutu poveli 71:62. Gosti su za samo dva minuta serijom od 7:0 prišli na 71:69. Armani je dva minuta pre kraja poveo 74:73, a onda su gosti u finišu meča uspeli da sačuvaju prednost i da dođu do pobede.

U ostalim večerašnjim utakmicama trećeg kola Evrolige postignuti su sledeći rezultati: Efes - Valensija 91:92, Žalgiris - Virtus 68:65, Fenerbahče - Asvel 84:63, Makabi - Monako 78:70 i Bajern - Barselona 73:84.

Sutra će se sastati: Alba - Panatinaikos (20.00), Baskonija - Crvena zvezda (20.30) i Real - Olimpijakos (20.45).