Šta se ovo DESILO? Jokić upisao samo tri "devetke", za NAJLOŠIJI MEČ U SEZONI

Naš košarkaš nije ličio na sebe u teškom porazu Denvera od Portlanda

Izvor: K1info/novosti.rs

25/10/2022 > 07:20

Košarkaši Denver Nagetsa posle dve vezane pobede, pretrpeli su i drugi poraz u sezoni, pošto je Portland bio bolji sa 135:110.

Srpski košarkaš nije mnogo šutirao i stao  je na korak od tripl-dabla sa 9 poena, 9 skokova i 9 asistencija.

Srpski košarkaš Nikola Jokić je igrao je onoliko koliko je bilo potrebno. Tako, nije uputio niti jedan šut za tri poena, dok je pogodio sva tri šuta i igre, uz 3 od 4 ubačena sloodna bacanja. Uglavnom je hvatao lopte i razigravao igrače, ali to nije bilo dovoljno za trijumf.

Posle 63:55 za Denver na poluvremenu, meč je prakično bio prelomljen u trećoj četvrtini koju su Trejlblejzersi dobili sa 44:25, za 99:86, posle čega gosti nisu uspeli da se vrate u meč. U poslednjoj deonici, prednost domaćina je rasla za, ispostaviće se, težak poraz Denvera.

Najefikasniji u pobedičkom timu bio je Lilard koji je postigao 31 poen, pratili su ga Simons sa 29, Grant sa 21, i Nurkić sa 13 poena, 12 skokova i 6 asistencija. U timu Denvera, najviše se istakao, Gordon sa 26, Porter DŽunior je meč završio sa 18, Hajland je imao 15, a Nikola Jokić svega 9 poena.