Sport > OI 2024

ZA KORAK BLIŽE SNU! Novak Đoković je u FINALU!

Novak Đoković savladao Lorenca Muzetija 6:4, 6:2 i plasirao se u finale Olimpijskog turnira

02/08/2024 > 18:42

Novak Đoković pobeda - Foto: AP Photo/Manu Fernandez

Novak Đoković se plasirao u finale Olimpijskog turnira u tenisu posle pobede nad Lorencom Muzetijem 2:0 u setovima.

Po setovima je bilo 6:4, 6:2.

Prvi set je bio u rezultatskom egalu do 5:4 za Novaka, a onda je Italijan popustio pod pritiskom i Novak je brejkom osvojio prvi set.

Drugi set je bio neverovatno čudan. Počelo je brejkom za Muzetija, a zatim je Novak napravio ri-brejk. Na to je Italijan odgovorio novim brejkom, da bi već u sledećem Novak ponovo ri-brejkovao rivala.

Od tog momenta, Italijan nije uspeo da uspostavi svoj ritam, a Novak je još dva puta napravio brejk i završio meč sa 6:2 u drugom setu.

U nedelju će se sastati u finalu sa Karlosom Alkarazom, koji je savladao Feliksa Ože-Alijasima sa ubedljivih 6:1, 6:1.

BONUS VIDEO:

2. SET:

1:0 BREJK! Muzeti pravi brejk u prvom setu i to na samom startu!

1:1 BREJK! Novak odmah vraća brejk i vraća ovaj meč u rezultatski egal posle prva dva odigrana gema.

2:1 BREJK! Treći brejk u nizu u ovom setu! Muzeti ponovo vodi.

2:2 BREJK! Neverovatno! Novak pravi novi brejk i sada je ponovo nerešeno u drugom setu!

3:2 Konačno Novak dobija svoj servis gem i sada ima prednost u drugom setu!

4:2 BREJK! Novak pravi novi brejk i sada je u odličnoj prilici da reši meč u svoju korist!

5:2 Novak dolazi na korak od pobede u ovom meču!

6:2 BREJK! SET! MEČ!

1. SET:

1:0 Đoković osvaja prvi gem na svoj servis i ima prednost na startu meča.

1:1 Muzeti uzima svoj servis i poravnava rezultat u gemovima.

2:1 Uzima Novak jedan težak servis gem u kome se igralo na razliku.

2:2 Muzeti je dobio ubedljivo najduži gem u dosadašnjem meču. Novak je imao čak četiri propuštene brejk prilike.

3:2 Novak dobija gem sa nulom! Baš ono što mu je trebalo posle jednog težeg gema koji nije uspeo da reši brejkom.

3:3 Muzeti uzima svoj servis gem bez većih problema.

4:3 Đoković ekspresno uzima svoj servis gem i ponovo je protivnik pod pritiskom.

4:4 Muzeti je uspeo da se izvuče posle 0:30.

5:4 Novak uzima jedan teži servis gem i sada će Muzeti biti pod pritiskom da ostane u setu!

6:4! BREJK I SET! Novak uzima prvi set!