Sport > OI 2024

ŠTETA! Košarkašice Srbije poražene od Španije!

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je od reprezentacije Španije rezultatom 70:62

03/08/2024 > 13:21

Naša ženska košarkaška reprezentacija poražena je od Španije rezultatom 70:62

Srpske košarkašice su u prva dva kola pobeđivale redom Kinu, zatim i Portoriko i time obezbedile četvrtinale Olimpijskog turnira.

Meč je u tokom većeg dela bio vrlo težak za gledanje, budući da je naša reprezentacija od starta gubila, zaostatak je u jednom momentu iznosio 22 poena i videlo se koliko su naše košarkašice iscrpljene i dekoncentrisane.

Bili smo rezultatski konkurentni samo u prvoj četvrtini koja je završena 14:11 za Špankinje.

U nastavku smo bili dekoncentrisani u odbrani, što su naše rivalke kažnjavale posebno igrom iz reketa gde su sticale najveću prednost, a uz to ih je dobro služio šut za tri poena.

U poslednjoj četvrtini se činilo kao da će to biti jedan od najubedljivijih poraza naše reprezentacije, ali su uspele da se "trgnu" pred kraj meča, počele su da pogađaju mnogo više i igraju mnogo brže, tako da je meč završen rezultatom 70:62.

BONUS VIDEO:

4. četvrtina:

10' KRAJ! Ipak je Španija privela meč kraju bez većih problema i konačan rezultat je 70:62.

8' Smanjuje Srbija! Naše košarkašice su sa 22 poena zaostatka prišle na samo devet poena! 66:57.

6' Uspeli smo nakon tajm-auta da se malo približimo i da smanjimo zaostatak na 66:50.

4' Odlaze Špankinje na 22 razlike i Marina Maljković je zatražila tajm-aut.

2' Španija otvara poslednju četvrtinu serijom 4:0 u prva dva minuta, odlaze na 59:38.

3. četvrtina:

10' U poslednju četvrtinu Španija ulazi sa velikih 55:38.

8' Održava Španija veliku prednost, trenutno je 53:33 i naša reprezentacija deluje jako dekoncentrisano na terenu.

6' Na 3:44 do kraja treće četvrtine smo postigli prve poene, tako da smo tom trojkom barem malo smanjili prednost na 49:31.

4' Jako indisponirano izgledaju naše košarkašice, Špankinje odlazenna 49:28 i još uvek nismo postigli koševe u drugom poluvremenu.

2' Španija je krenula silovito, brzo stižu do dvocifrene prednosti i vode sa sigurnih 42:28.

2. četvrtina:

10' Na poluvreme se odlazi rezultatom 37:28 za Španiju.

8' Španija ne ispušta ovih pet poena prednosti, vode 31:26.

6' Uspeli smo da dobijemo energiju u napadu ulaskom nekih igračica u naš tim, zaigrali smo poziciono bolje, ali Špankinje i dalje drže prednost 27:22 uglavnom preko linije penala ili iz reketa.

4' Ne uspevamo da pogodimo neke lake šuteve, lopta "izlazi" iz obruča konstantno, a na drugoj strani rivalke su počele da pogađaju i šuteve sa distance, tako da je 23:17.

2' Ponovo su Špankinje bolje otvorile četvrtinu, koriste prednost u reketu maksimalno i čuvaju prednost na svojoj strani, sada je 21:15.

1. četvrtina:

10' Uspele su Špankinje da pogode jednu tešku trojku i posle prve četvrtine imaju prednost 14:11.

8' Nismo uspeli da iskoristimo nekoliko napada da povedemo u meču, na drugoj strani Špankinje nastavljaju da koriste prednost u reketu i razultat je i dalje izjednačen, 11:11.

6' Mnogo bolja igra Srbije u odbrani, uspeli smo da odbranimo dva napada rivala i da poentiramo na drugoj strani tako da je rezultat sada izjednačen, 7:7 je.

4' Srbija je postigla prve poene na meču i to su bila tri poena iz ćoška, ali je Španija ponovo u reketu napravila razliku i vode sa 7:3.

2'  Špankinje su bolje ušle u meč, prave probleme našim košarkašicama u reketu i vode sa 5:0.