Fantastična partija RUKOMETAŠA: Evropski šampion JEDVA SLOMIO Srbiju

U ponedeljak će ova Srbija i Švedska još jednom odmeriti snage

Izvor: K1info/blic.rs

06/01/2023 > 19:12

Rukometna reprezentacija Srbije je poražena od selekcije Švedske 35:34, u prvom od dva prijateljska meča pred početak Svetskog prvenstva.

Orlovi su pružili jak otpor odličnom protivniku, koji je u ovom trenutku šampion Evrope i vicešampion sveta.

Rukometaši Srbije su dobro otvorili meč i došli su do vođstva, koje je  u 17. minutu, kada su imali tri gola razlike, bilo najveće.

Tim Tonija Đerone je na poluvreme otišao sa prednošću 19:17. Nisu postustajali ni u prvih 15 minuta posle odmora, a onda je domaći tim izjednačio.

Tada je došlo do pada u igri našeg tima, koje su Skandinavci iskoristili da dođu do dva gola prednosti. Stizali su naši reprezentatici na minus jedan, ali nisu mogli da slome domaćina, koji je došao do nedostižnih +3.

Uspeli su da u poslednjem minutu postignu dva pogotka, što je bilo dovoljno samo da ublaže poraz od jednog od favorita za osvajanje predstojećeg prvenstva.

U ponedeljak će ova dva tima još jednom odmeriti snage, a onda se reprezentativci Srbije sele u Poljsku, gde ih očekuju utakmice u prvoj fazi šampionata, gde će igrati sa Alžirom,Nemačkom i Katarom.

Osim u Poljskoj, utakmice Svetskog prvenstva će se igrati i u Švedskoj.