Sport > Ostali sportovi

Rukometašice porazom završile nastup na SP

Rukometašice Srbije su poražene od Japana 22:20, u okviru poslednjeg meča druge faze Svetskog prvenstva.

Autor: K1info

11/12/2023 > 18:47

Srbija je zavrišla takmičenje bez pobeda u drugoj fazi šampionata i samim tim su završile na poslednjem mestu u svojoj grupi.

Naše rukometašice su odigrale dosta slično u oba poluvremena. Nakon uvodnih 1:1, Japanke su napravile veliku seriju i došle do prednosti od 6:1, da bi naše rukometašice do kraja poluvremena rezultatski "vijale" rivala i na odmor se otišlo sa 9:8 za reprezentaciju Japana.

Drugo poluvreme su ponovo bolje otvorile Japanke i brzim golovima otišao na tri gola razlike, zatim su izabranice Uroša Bregara kao i u prvom poluvremenu provele ostatak vremena jureći rivala. Neliko puta su naše rukometašice prišle na gol zaostatka, ali su se Japanke svaki put odbranile. U poslednjih 10 minuta su Japanke napravile seriju od tri gola i otišle na nedostižnih 20:16, što su na kraju rutinski sačuvale i završile meč rezultatom 22:20

Najbolji strelac u timu Uroša Bregara, bila je Vukajlović sa šest pogotka, pratila je Laništanin sa pet, dok je Veličković postigla tri pogotka.

Kod Japanki, Nakajama je postigla šest golova, Aizava Hatori po četiri, a Sasaki tri gola.