Sport > Tenis

IDEMO! Novak SAVLADAO Muzetija i zakazao REVANŠ prošlogodišnjeg finala sa Alkarazom!

Novak Đoković savladao je Italijana Lorenca Muzetija 3:0 u setovima (6:4, 7:6 (7:2), 6:4) i plasirao se u finale Vimbldona

Autor: Đorđe Gvero

12/07/2024 > 17:46

Meč je trajao dva sata i 51 minut. Đoković je drugi teniser sveta, dok je Muzeti 25. igrač na ATP listi.

Srpski teniser je tako ušao u svoje 10. finale Vimbldona, gde će se boriti za osmi trofej u Londonu, a ukupno 25. na grend slem turnirima.

Đoković je u prvom setu napravio dva brejka, a pretrpeo jedan, što je bilo dovoljno da povede 1:0 u setovima.

Muzeti je napravio brejk u prvom gemu trećeg seta. Đoković je u šestom gemu uspeo da vrati brejk. Srpski teniser je drugi set osvojio posle taj-brejka rezultatom 7:2.

Treći set je počeo brejkom Đokovića. On je u devetom gemu na servis Muzetija imao tri meč lopte koje nije uspeo da iskoristi. U sledećem gemu Muzeti je imao brejk loptu koju nije uspeo da realizuje. Đoković je zatim uspeo da iskoristi četvrtu meč loptu i tako dođe do pobede i plasmana u finale Vimbldona.

Đoković će u nedelju u finalu Vimbldona igrati protiv Španca Karlosa Alkaraza koji je ranije danas u prvom polufinalu pobedio Rusa Danila Medvedeva sa 3:1 (6:7 (1:7), 6:3, 6:4, 6:4).

Biće to repriza prošlogodišnjeg finala u kojem je Alkaraz pobedio Đokovića sa 3:2 u setovima.

UŽIVO:

1. SET:

1:0 vodi Novak. Igralo se na razliku već u prvom gemu, ali je Novak sjajnim servisima u ključnim momentima uzeo gem.

1.1 Muzeti je nešto lakše od Novaka uzeo svoj servis gem iako nije servirao sjajno.

2:1 vodi Novak, relativno je lako uzeo svoj servis gem u odnosu na prethodni gde se igralo na razliku.

2:2 Muzeti je uzeo svoj servis gem Novakovim greškama. Činilo se da Novak može da napadne ali je Italijan odigrao smireno.

3:2 vodi Novak. Do sada najlakši servis gem za srpskog tenisera, Muzeti nije imao pravu priliku da napadne.

4:2 BREJK! Novak pravi prvi brejk u prvom setu!

5:2 Novak potvrđuje brejk i u sjajnoj je prilici da osvoji prvi set.

5:3 smanjuje Muzeti. Imao je Novak 0:30 na servis rivala, ali je Muzeti sjajnim servisima ipak uspeo da osvoji svoj servis gem.

5:4 BREJK! Muzeti vraća brejk i potpuno se vraća u meč!

6:4 BREJK i SET! Novak brejkom uzima prvi set!

2. SET:

1:0 BREJK! Muzeti pravi brejk na startu drugog seta!

2:0 potvrđuje brejk Muzeti. Novak je imao čak dve brejk lopte, ali nije uspeo da ih iskoristi jer je Muzeti izuzetno servirao.

2:1 Novak uzima svoj prvi gem u drugom setu i smanjuje rezultat.

3:1 Muzeti uzima jedan težak servis gem i igra sve bolje u ovom meču.

3:2 Novak smanjuje rezultat i u narednim gemovima će pokušati da napravi brejk na servis rivala.

3:3 BREJK! Novak uzima brejk bez izgubljenog poena!

4:3 vodi Novak po prvi put u drugom setu!

4:4 Muzeti uzima gem na svoj servis i poravnava rezultat.

5:4 vodi Novak i Muzeti će morati da servira za ostanak u drugom setu.

5:5 Muzeti ipak prilično sigurno uzima svoj servis gem i poravnava ponovo rezultat u drugom setu.

6:5 za Novaka. Đoković je pri vođstvu rivala 15:30 uspeo da odservira tri asa i tako osvoji servis gem.

6:6 je i ići će se u taj brejk u drugom setu!

7:6 SET! Novak Đoković osvaja drugi set u taj brejku!

3. SET:

1:0 BREJK! Novak pravi brejk na startu trećeg seta!

2:0 Novak potvrđuje brejk i sada ima sigurnu prednost u trećem setu.

2:1 smanjuje Muzeti u trećem setu. Imao je Novak priliku, ali se ponovo Italijan izvukao iz nezgodne situacije dobrim servisima.

3:1 Novak sigurno potvrđuje brejk.

3:2 Muzeti uspeva da uzme svoj servis gem.

4:2 Novak brani svoj servis i zadržava prednost brejka.

4:3 Muzeti ipak uzima svoj servis gem i imaće još samo dve prilike da uzme brejk Novaku.

5:3 Novak dosta sigurno uzima svoj servis gem i Muzeti će sada servirati za ostanak u meču.

5:4 Muzeti uzima gem na svoj servis i sada će imati poslednju priliku da se vrati u meč na Novakov servis.

6:4 GEM, SET i MEČ! Novak Đoković osvaja treći set i slavi u ovom meču sa 3:0 u setovima!