Vesti > Beograd

Izvršitelji žele da ISELE 13 PORODICA iz zgrade na VRAČARU: Propao i drugi pokušaj, ali STANARI STRAHUJU

Stanari su u strahu da će se izvršitelji vratiti kada se raščisti gužva ispred zgrade

Izvor: K1info/blic.rs

11/10/2023 > 14:09

podeli vest:

Izvršitelji žele da ISELE 13 PORODICA iz zgrade na VRAČARU: Propao i drugi pokušaj, ali STANARI STRAHUJU
Foto: ATA Images


Iseljenje čak 13 porodica iz njihovih stanova u zgradi na Južnom bulevaru bilo je zakazano za danas u 10 časova. Kako kažu stanovnici ove zgrade, svoje stanove su pošteno platili i osnovali porodice, a sada moraju napolje, ne njihovom greškom, naglašavaju.

Ispred stambene zgrade jutros se osim stanara okupio i veliki broj ljudi, a nešto pre 10 sati stigla je i policija. Prisutne se i brojne novinarske ekipe.

Izvršitelji su došli nešto posle 10 časova, ali su stali preko puta zgrade. Ono što je mnogima čudno, to je da su izvršitelji i policija povukli posle pola sata, ali niko nije video da je urađen zapisnik, što je uobičajena procedura.

Poslednji pokušaj iseljenja ovih porodica, odnosno praktično cele zgrade, bilo je 29. juna, kada je odloženo.

Marko Živić, predsednik kućnog saveta, kaže da u zgradi živi čak 36 dece.

- Vidimo rešenje jedino u ročištu ove godine, čekamo ga od aprila, nismo dobili ni pripremu. Mi nemamo gde, poginućemo, nećemo napustiti naše domove - poručio je on ispred zgrade gde su se okupili stanari i gde čekaju dolazak izvršitelja.

Kako je poručio, danas "očekuju da odbrane svoje domove".

- Neka dođe i više policije, nas je mnogo više nego prošli put - istakao je.

"Čuvamo stanove i strepimo"

Na pitanje kako su živeli poslednja četiri meseca, od prethodnog puta kada je došla izvršiteljka, Živić kaže da su uznemireni, te da nigde nisu išli preko leta.

Tu smo, čuvamo stanove i strepimo - rekao je on za "Beograd na Blic".

Policija i izvršitelji otišli, ali niko nije video da je urađen zapisnik. Kako javlja reporter Blica, policija je otišla sa lica mesta nešto pre 10.30 sati, ali niko još ne zna da li će se vratiti opet i šta se uopšte dalje dešava.

Ni izvršiteljka sa svojom pratnjom više se ne nalazi preko puta zgrade, ali plato ispred ulaza još niko ne napušta, ni stanari, ni advokati, ni mediji.

Stanari su u strahu da će se izvršitelji vratiti kada se raščisti gužva ispred zgrade. Ono što komentarišu kao neuobičajeno, to je što izvršitelji nisu ni prišli zgradi niti je urađen zapisnik, što je inače procedura.

Podsetimo, tokom prethodnog dolaska izvršitelja, tada su se ispred zgrade okupili stanari, ali i građani, a na licu mesta bili su i pripadnici policije. Izvršiteljka je tada na adresu došla u pratnji trojice policajaca, a kako je tada obećala "doći sa većom grupom policajaca idući put". Prošli put su ispred zgrade bili i članovi organizacije "Krov nad glavom", a oni su tu i danas.

Na toj adresi živi čak 13 porodica, a stanari i dalje strepe za svoju sudbinu.

Jedan od investitora i stanara Slobodan Premović rekao je tada da problem datira od 2013. godine. Kako kažu stanovnici ove zgrade, svoje stanove su pošteno platili i osnovali porodice, a sada moraju napolje, ne njihovom greškom, naglašavaju.

Ja sam jedan od vlasnika i investitora ove zgrade. Tužiteljka S. M. je donela rešenje o popisu stanova kao i zaplenu nekretnina koje se navodno vode na T. L., koja je pravni naslednik firme firme (ime poznato redakciji). Predmet se vodi od 2013. godine kada smo sasvim slučajno saznali da je ta firma falsifikovala naše potpise i lične karte i podigao kredit na osnovu hipoteke u vrednosti od milion i dve stotine hiljada evra. Prevaru smo otkrili kada je došlo u RGZ samo na ime vlasnika jednog, B. S.  Mi smo istog trenutka podigli krivičnu prijavu kako bismo se zaštitili. Postupak se i dan danas vodi i oni sada na osnovu tog duga od milion i dvesta pedeset hiljada evra, žele da naplate preko naše zgrade koja vredi tri miliona. Idemo do kraja, nemamo nameru da se selimo a o ovome danas su nas obavestili pre par dana, najavili dolazak izvršitelja, policije i vate gasaca - ispričao je nedavno Slobodan Premović za Telegraf.

Ostavite komentar

Djole

Pothitno uvesti organ koji kontrolise izvrsitelje. Pohapsiti sve koji su se obogatili na muci naroda i zaboraviti kljuc za njima. Uvesti zakonske mere kojima ce njihova bahatost i malverzacije biti zauzdani. Ovako ispada da su jaci od sudova, a cesto sprovode siledzijske postupke koji nigde u svetu nisu dozvoljeni.

13.10.2023 06:59