Vesti > Srbija

OLGA DANILOVIĆ uspela da "sruši" HRVATICU! Plasirala se u osminu finala Rolan Garosa

Ovo je najbolji grend slem rezultat Srpkinje koja će sad napredovati i na VTA listi!

Autor: K1info

31/05/2024 > 14:21

Srpska teniserka Olga Danilović pobedila je Hrvaticu Donu Vekić nakon preokreta sa 2:1 (0:6, 7:5, 7:6) i tako se plasirala u osminu finala Rolan Garosa!

Ovo je najbolji grend slem rezultat Srpkinje koja će sad napredovati i na VTA listi.

S obzirom na to kakav je termin meča trećeg kola dobila nije ni čudo da je trebalo vremena Olgi Danilović da se pojavi na meču. U prvom setu apsolutno nije postojala i izgubila je sve gemove. Za 27 minuta je izgubila sa 6:0, a onda je dobijenim prvim gemom u drugom setu uspela da pokaže da planira da se vrati u meč.  Uspela je da odbrani jednu brejk loptu u petom gemu drugog seta, , a na 5:4 je imala brejk i set loptu kod koje joj je loptica pala na okvir reketa. Delovalo je da će je to poremetiti, ali uspela je čak da izbegne i taj-brejk u tom setu jer je pobedila 7:5.