Majka ANE VOLŠ potpisala dokumente: Naše MINISTARSTVO traži IZVEŠTAJ od Amerikanaca
Generalni konzulat Srbije u Njujorku će dalje postupati po zahtevu
21.01.2023
SudbineSlučaj ubijene prostitutke smatra se prekretnicom o presudama koje su izrečene za ubistva kada nije pronađeno telo
podeli vest:
Slučaj nestanka Ane Volš ima velike sličnosti sa procesom iz 1977. kada je Tomas Busaka osuđen kriv za ubistvo prostitutke u Mineoli u Njujorku, iako leš žrtve nikada nije pronađen, objavila je američka televizijska mreža CNN.
Anglo-saksonsko pravo temelji se na prethodnim presudama na koje se često tužilaštvo i odbrana pozivaju.
Odbrana je sudski proces sve vreme gradila na tome da ne postoji telo žrtve, te da samim tim dokazi koji upućuju na Busaku, a tada nije postojala analiza DNK tragova, ne mogu za sud biti validni da ga osudi.
Generalni konzulat Srbije u Njujorku će dalje postupati po zahtevu
21.01.2023
SudbineBeograđanka koja je nestala u SAD molila majku da dođe u Vašington
20.01.2023
SudbineAdvokat odbrane je čak u jednom trenutku u zaključnoj reči teatralno rekao poroti da ne postoji čak ni jedan dokaz da je žrtva mrtva i da će dok izbroji do deset ona ušetati kroz vrata sudnice.
Prema izveštaju Njujork Tajmsa sa suđenja, kada je izbrojao do otprilike pet-šest „porota se okrenula prema vratima čekajući da ušeta mrtva žena“. On je u tom trenutku ushićeno rekao: „Eto, vidite da ni vi čak ne verujete da je mrtva“.
Tužilac Beri Brenan odmah je skočio sa svog mesta ulažući prigovor kako odbrana obmanjuje porotu, ali je sudija Džon Lokman odmahnuo rukom i mirno rekao: „Odbija se“. A potom dodao: „Ovo je bilo poučno, molim porotu da uvaži i činjenicu da se optuženi nije okrenuo da pogleda prema vratima“.
Foto: Instagram Printscreen
Tomas Busaka je proglašen krivim, a ovaj slučaj se smatra prekretnicom o presudama koje su izrečene za ubistva kada nije pronađeno telo, naročito u 20. veku kada DNK analiza nije postojala sve do dvedesetih godina.
On je praktično osuđen samo na osnovu izjava svedoka da je poslednji viđen sa žrtvom pre njenog nestanka, dok u slučaju Brajana Volša postoje i DNK tragovi koji bi mogli da pomognu tužilaštvu da dođe do osuđujuće presude.
Kasnije je Busaka za umanjenje kazne na samo 25 godina robije priznao da je delovetela ostavio u nekoliko kontejnera lokalnih tržnih centara, ali tragovi nažalost nikada nisu pronađeni.
Prijateljica Srpkinje koja je nestala u SAD i najverovatnije je ubijena, otvorila dušu za medije
19.01.2023
SvetTokom istrage koja je odmah pokrenuta biće utvrđen identitet ženske osobe
19.01.2023
SvetVolšova advokatica Trejsi Majner nije želela da komentariše optužbe protiv svog klijenta
18.01.2023
SvetVolš, kome je određeno zadržavanje bez mogućnosti plaćanja kaucije, nije govorio ništa tokom saslušanja
18.01.2023
Svet
Ostavite komentar