INABA MUČIO "DELFINE", ALI JE MANDIĆ REŠETAO: Pobeda vaterpolista Srbije na otvaranju OI protiv Japana!

"Delfini" će u Parizu pokušati da dođu do trećeg uzastopnog zlata

Autor: Nemanja Negovanović

28/07/2024 > 11:56

Vaterpolo reprezentacija Srbije, dvostruki uzastopni pobednici Olimpijskih igara uspela je da savlada u prvom kolu OI Japan sa 16:15.

Počeli su naši vaterpolisti meč  na visokom nivou. Dušan Mandić je postigao dva pogotka. Pala je koncentracija našima, pa su Japanci preko Inabe došli do nerešenog rezultata.

Ono što je bila nerešiva enigma za našu selekciju u provm poluvremenu bio je igrač više za Japan.

Druga deonica je bila egal do poslednjeg minuta kada je Japan sa dva pogotka stigao do prednosti na poluvremenu.

Međutim, upalili su "defini" motoreu trećoj četvrtini. Pogocima braće Rašović i dva pogotka Dedovića bila su dovoljna za seriju 4:0 i veliku prednost naših momaka.

Pred kraj treće četvrtine, kada su "delfini" taman uhvatili ritam, došlo je do pada pa su Japanci uspeli da dođu do gola zaostatka.

U poslednjoj deonici prvi do lopte su doplivali naši momci. U prvom napadu Nikola Jakšić nam je izborio igrača više, ali nsimo uspeli da realizujemo to. Japan je u sledećoj donici stigao do nerešenog rezultata.

Ipak Dušan Mandić je pokazao suvi kvalitet pa je udarcima sa distance održavao našu prednost.

Dva minuta do kraja, iako su mnogi mislili da će Japan posustati sa snagom, Japanci su izjednačili. Nisu imalinaši rešenje za Inabu.

Ai je Mandić rešio sve nedoumice.

TOK MEČA UŽIVO

Nakon intoniranjahimni obe reprezentacije, sve je spremno za početak meča.

ČETVRTA ČETVRTINA 4:4.

U poslednjoj deonici prvi do lopte stižu naši "delfini". Viktor Rašović je bio brži od protivnika.

Jusuke Inaba je izjednačio rezultat, ali već u sledećem napadu Dušan Mandić se podigao sa distance i vratio prednost "delfinima".

Brani se Srbija i to sa dva igrača manje, ali to nisu uspeli da realizuju u narednom napadu pošto je šut Viktora Rašovića izblokiran. Mandić ponovo vraća plus dva za nas.

Adači smanjuje i nastavlja da muči naše. Ovo je najbolja utakmica Japana u poslednjih 50 godina na Olimpijskim igrama.

Greše naši reprezentativci u napadu, pa Japan ima novu šansu za egal, ali naši su dobri u odbrani.

Petarac za Srbiju. Koristi Jakšić. Inaba je golovima došao do izjednačenja, i to dva minuta pre kraja.

Mandić još jednom pokazuje kakav je levoruki bombarder. Vraća prednost Srbiji.

TREĆA ČETVRTINA 5:3!

Odmah na startu ove donce braća Rašović sa dva brza gola vraćaju prednost "delfinima".

Novi peterac za Japan. Brani naš golman. Novi napad za selekciju Srbije.

Neuspešni napadi obe selekcije, pa rezultat ostaje nepromenjen.

Nova dva gola naše slekcije  za plus 3.

Japan ima novi peterac i precizini su.

Kapiten Nikola Jakšić nastavlja pogotke za Srbiju u ovoj deonici. Srbija je iskoristila igrača više. Podigli smo konačno i realizaciju igrača više na ovom meču. Novi igrač više za japan, isključen je mladđi od braće Jakšić, Petar. Konačno je naša selekcija odbranila igrača manje.Međutim, usledila je kontra Japana pa je suzuki smanjio na dva gola minusa.

Novi pad u igri "delfina" pred kraj deonice. Japanci su prišli na gol zaostatka. I novi napad za Japan.

DRUGA ČETVRTINA 3:4!

Ponovo su Japanci brži u plivanju do lopte i imaju prvi napad u ovoj deonici. Japanci su bili bezuspešni, pa je Srbija imala prvi napad u drugoj četvrtini, ali Dušan Mandić nije bio precizan.

Prvi peterac na meču za Japana, ali je Inabi zadrhtala ruka,ispala mu je lopta te je peterac neuspešan. Japanci preko kapitena Suzukija dolaze do prvog vođstva na meču. Dušan Mandić "bombom" izjednačuje rezultat.

Viktor Rašović podiže se iz daljine i snažnim šutom vraća prednost našoj selekciji. Japanci imaju igrača više. I to bez greške koriste i ovaj put. Nemamo odbranu za japanskog igrača više. Izjednačuje Okava Keigo.

Odlično se snašao Nikola  Dedović i vraća prednost "delfinima".

Novi petarac za Japan. Inaba je ovaj put precizan.

Takata koristi igrača više, Japan ponovo vodi.

PRVA ČETVRTINA 4:4!

Prvi su do lopte doplivali  Japanci, stoga će imati prvi napad na meču. Prvi napad Japanaca nije bio uspešan, Radoslav Filipović lako brani i počinje prvi napad za Srbiju koja preko Dušana Mandića postiže gol već iz prvog napada.

Bekovi Srbije lako rešavaju drugu situaciju prilikom napada Japanaca. Novi napad će imati Srbija. Mandić se podiže još jednom i postiže drugi pogodak. Stopostotna realizacija Srbije i Dušana Mandića.

Japanci imaju napad. Ali su naši bekovi spremni i isteruju protivničke igrače na bokove. Ipak, odvažio se Inaba i šutirao sa distance te postigao prvi gol za Japan.

Pogrešili su naši u napadu. I prvo isključenje na meču je zaradio naš tim. Japanci su to iskoristili pa su preko Inabe došli do nerešenog rehzultata.

Mandić pokušava još jednom, ali brani golman Japana, međutim Srbija će imati novi napad. Solo akcija kapigtena Nikole Jakšića i novi pogodak za Srbiju.

Japanci pogađaju okvir gola, a već u sledećem napadu Nemanja Vico sa pozicije centra povećava rezultat.

Odlična odbrana naših još jednom. ali u napadu nije bilo koncentracije, pa je golman Nišimura sprečio novi pogodak. Novo isključenje za Srbiju, na dva minuta napolje će morati Nikola Jakšić.

To je iskoristio Japan , pa su smanjili zaostatak preko Seija Adačija.

Srbija dobija igrača manje, Japan  je bio na ivici pogotka, ali je morao da interveniše VAR. Japanci izjednačuju. Nerešeno je na kraju prve četvrtine.