OI 2024

Odbojkaši Srbije NEMOĆNI u duelu sa Slovenijom!

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije u drugom kolu Olimpijskog turnira izubila je od Slovenije rezultatom 3:0 u setovima.

30/07/2024 > 17:06

Reprezentacija Slovenije je u većem delu prvog seta održavala minimalnu prednost. Srbija je došla do izjednačenja 16:16, ali je ipak Slovenija bolja u prvom setu.

Reprezentacija Srbije je u drugom setu imala prednost 15:12. Slovenija potom pravi seriju 9:0, prelazi u vodstvo 21:15, održava prednost i osvaja drugi set.

U trećem setu je bilo neizvesno do rezultata 16:15 za Sloveniju, Srbija je od tog trenutka osvojila samo četiri poena. Slovenija je tako došla do ubedljive pobede na OI.

Najefikasniji u reprezentaciji Slovenije bio je Štern Tonček sa 25 poena. U selekciji Srbije istakao se Marko Ivović sa 10 poena.

Srbija posle dva kola ima jedan bod, dok Slovenija ima šest.

U trećem kolu grupe A sastaće se Srbija i Kanada, odnosno Slovenija i Francuska.

BONUS VIDEO:

Podsećamo, U prvom kolu srpski odbojkaši su poraženi od domaćina Francuske posle velike borbe koja je okončana posle pet setova. 3:2

3. set:

3:1, Srbija pravi prednost na startu meča.

5:2, i dalje održavamo prednost u trećem setu.

7:6, ponovo Slovenci preokreću rezultat u svoju korist.

10:9 vode Slovenci. Srbija se muči u napadu za svaki poen.

14:13 i dalje je Slovenije u prednosti.

18:15, povećavaju prednost Slovenci. Deluje kao da imaju sve u svojim rukama.

20:16, Slovenci su na korak od osvajanja trećeg seta i pobede u meču.

25:19 SLOVENCI ODNOSE POBEDU U OVOM MEČU!

2. set:

4:4, ponovo se igra poen za poen, kao na početku prvog seta.

8:6, konačno Srbija ima dva poena prednosti!

10:9 i dalje imamo prednost!

15:13 Srbija čuva prednost koju ima!

17:15, neverovatno Slovenci vezuju četiri poena i preokreću rezultat u svoju korist.

20:15, Slovenci grabe ka osvajanju drugog seta.

23:18, Slovenci održavaju prednost.

25:19, SLOVENCI OSVAJAJU DRUGI SET!

1. set:

7:6 za Slovence, Igra se poen za poen.

10:8, Slovenije prva stiče prednost od dva poena.

15:12, Slovenci se i dalje bolje drže u ovom setu.

15:15 Dražen Luburić za sada igra odlično, Srbija stiže do izjednačenja!

18:16, ponovo Slovenci odlaze na +2.

21:17, deluje kao da je Slovenija došla do ključne prednosti za osvajanje ovog seta.

23:19, iako smo prišli na -2, ponovo su Slovenci odigrali dobro kad je bilo najpotrebnije.

24:20, set loptu imaju Slovenci.

25:21 PRVI SET OSVAJAJU SLOVENCI!