ZMAJEVI bljuvali vatru na KROVU: Voždovac spustio ZVEZDU na zemlju, ne može OVAKO u Ligi ŠAMPIONA

Izabranici Baraka Bahara pretrpeli su prvi poraz u novoj sezoni Superlige

Izvor: K1info/kurir.rs

26/08/2023 > 20:59

Fudbalske gromade iz Voždovca očitale su lekciju aktuelnom prvaku Srbije - Crvenoj zvezdi, ekipi za koju se nadamo da će moći dostojno da nas predstavlja u Ligi šampiona, pobedivši u 5. kolu Superlige sa 3:2 (2:0)!

Domaći su "na krovu" poveli golom Borisava Burmaza već u 5. minutu, a Zvezda, iako je imala loptu više u posedu, nije uspela ni izbliza da to iskoristi i eventualno izjednači. Štaviše, pri kraju prvog poluvremena Voždovac je duplirao vođstvo, kada je Mihajlo Nešković izbacio Mijailovića fintom, a zatim poslao loptu u mrežu iza Glazerovih leđa.

Rezultatom 2:0 završeno je prvo poluvreme, a jalova inicijativa crveno-belih u nastavku i dalje nije davala rezultat. Kada je u 61. minutu, posle greške Dragovića, Danilo Todorović lobovao golmana zvezde i povećao prednost "zmajeva" na 3:0, izgledalo je da je na pomolu neočekivana katastrofa apsolutnog favorita.

Ipak, u 74. Milan Rodić je počeo da spasava čast crveno-belih, kada je glavom, posle centaršuta Kange iz kornera, savladao Katića. U 90. minutu za crveno-bele je dosuđen penal, kada je Đurđević intervenisao rukom i spasao gol domaćih - on je dobio crveni karton, a Kanga je nastavio ono što je Rodić počeo - sa bele tačke je smanjio na 3:2.

Ipak, ispostavilo se da je to bilo sve od grčevite borbe izabranika Baraka Bahara bar da izjednače - rezultat do kraja nije promenjen, a nama ostaje da se pitamo da li je to ta evropska Zvezda o kojoj se priča, ili je to bio samo kiks, ili treba da zamenimo ekipe za Ligu šampiona?

Tok meča, Voždovac - Crvena zvezda 3:2 (2:0)
Drugo poluvreme, Voždovac - C. zvezda 1:2

90+11. minut - Kraj meča, Voždovac je pobedio Crvenu zvezdu!

90+1. minut - GOL 3:2 - Kanga!

Meč je produžen za 8 minuta.

90. minut - Penal za Zvezdu! Olajinka je imao prazan gol u jednog gužvi, a Đurđević je rukom sprečio čist gol. Zaradio je crveni karton, a Kanga veliku šansu da unese dramu

84. minut - Umesto Stamenića u igri je Šljivić.

80. minut - Fantastičan šut Rodića, zamalo preko prečke.

78. minut - Zvezda juri drugi pogodak koji bi je potpuno vratio u meč.

78. minut - Zvezda juri drugi pogodak koji bi je potpuno vratio u meč

74. minut - GOL, 3:1 - Rodić! Centrirao je Kanga iz kornera, a Rodić glavom savladao Katića.

73. minut - Umesto Krasoa, u igri je Kabić

70. minut - Pokušao je Dragović, lopta odlazi tik pored leve stative

66. minut - Pokušava Zvezda da smanji rezultat, ali jalovi su to napadi.

66. minut - Pokušava Zvezda da smanji rezulta, ali jalovi su to napadi.

61. minut - GOL, 3:0 - Teodorović! Velika greška Dragovića, Teodorović to koristi i lobuje istrčalog Glazera

58. minut - Spetljao se Lučić pred golom Voždovca

55. minut - Kanga neprecizan sa penaltika

53. minut - Pokušava Kraso brani Katić

51. minut - Inicijativa Zvezde i u nastavku, Voždovac se organizovano brani.

- Dvostruka izmena u Zvezdi , umesto Degeneka i Kangve, u igri su Rodić i Kanga

46. minut - Utakmica je nastavljena

Prvo poluvreme, Voždovac - C. zvezda 2:0

45+3. minut - Kraj prvog poluvremena

43. minut - GOL , 2:0 - Nešković! Odmah kazna, brza kontra Voždovca, Nešković je izbacio Mijailovića fintom, a onda šutira u dalji ugao nemoćnog Glazera.

43. minut - Neverovatno šta je promašio Lučić nakon odlične akcije sa pet metara promašuje nebranjenu mrežu

41. minut - Pokušava Zvezda, šutevima iz daljine da razbije blok domačina. Probao je Mitrović, brani Katić

37. minut - Sjajna akcija Zvezde, centrirao je Kangva, Olajinka skočio i šutirao glavom ali pogađa prečka

30. minut - Pokušava Zvezda, kruži oko šesnaesterca, ali bez pravih prilika. Voždovac opasan iz kontre.

26. minut - Dragović je u poslednji čas izblokirao šut Novevskog

24. minut - Tajm aut zbog velike vrućine

23. minut - Lučić pokušava posle kornera, opet preko gola.

20. minut - Lopta je posle odbitka došla do Bukarija, koji iz prve hvata volej, ali šutira preko gola.

18. minut - Brza akcija Zvezde, šutirao je Bukari, neprecizno.

16. minut - Odlična kontra Voždovca, šutira Jočić, Glazer brani.

15. minut - Pokušao je Stamenić sa distance, zamalo pored gola.

9. minutu - Zvezdu je potpuno šokiralo rano vođstvo domaćina, pokušavaju nešto, ali jalova inicijativa za sada

5. minut - GOL, 1:0 - Burmaz! Potpuno neočekivano Voždovac je poveo, pogrešio je Degenek u opasnoj zoni, a Burmaz to iskoristio i matirao Glazera.

3. minut- Inicijativa Zvezde od starta, domaćin dobar u defanzivi

1. minut - Utakmica je počela

Superliga Srbije, 5. kolo - parovi i rezultati, petak: Radnički N. - Radnički KG 4:1. Subota: TSC - IMT 1.0, Voždovac - C. zvezda 3:2, Mladost - Vojvodina 2:2. Nedelja: Novi Pazar - Železničar (17.30), Spartak - Napredak (19.30), Čukarički - Radnik (19.30), Partizan - Javor (19.35).