Napoli RAZBIO Liverpul, u Madridu tri gola u nadoknadi

Uzbudljive mečeve i neka iznenađenja smo mogli da pratimo danas u Ligi šampiona

Autor: Telegraf.rs

07/09/2022 > 23:06

Drugi dan Lige šampiona doneo je manje-više očekivane rezultate, sem u Napulju, gde je Napoli sa 4:1 savladao Liverpul.

Napoli je odučio Liverpul od fudbala. Četiri gola je italijanski klub dao Liverpulu i produžio košmarnu sezonu timu sa Enfilda. Zielinski je bio dvostruki strelac, a pored Poljaka, upisali su se još Simeone i Angisa. Utešni pogodak na Liverpul postigao je Luis Diaz.

Liverpul je nastavio sa lošim igrama i vreme je da se Jirgen Klop zapita za svoju budućnost na klupi ovog kluba.

U sledećem kolu, Napolitanci gostuju Rendžersu, dok Liverpul dočekuje Ajaks na Enfildu.

Sve je počelo već u petom minutu kada je Pjotr Zijelinski bio precizan sa bele tačke, a Viktor Osimen iz iste pozicije nije uspeo da duplira prednost u 18. minutu.

To je uspeo Zambo Angisa, koji je u 31. minutu povisio na 2:0, da bi Đovani Simeone u 44. minutu doneo prednost svom timu od 3:0.

Već tada je bilo jasno da će Liverpul doživeti katastrofu, a užasno veče za tim Jirgena Klopa produbio je Zijelinski svojim drugim golom na meču u 47. minutu.

Luis Dijaz je dva minuta kasnije smanjio na 4:1 i postavio konačan rezultat koji je malo ko očekivao.

Savršeno veče imao je Robert Levandovski, koji je postigao het-trik na debiju u Ligi šampiona u dresu Barselone protiv Plzenja u pobedi katalonskog kluba od 4:1.

Bajern je na "Đuzepe Meaci" rutinski savladao Inter (2:0) i pokazao da je ipak prejak za izabranike Simonea Inzagija. Prvi gol je postigao Sane, a konačan rezultat je postavio D Ambrozio autogolom.

Bajern će u narednom kolu dočekati Barselonu, dok Inter ide na noge Plzenju.

Barselona je ubedljivo pobedila Viktoriju iz Plzenja, što je bilo i očekivano. Meč je obeležio het trik Levandovskog, dok su se u strelce upisali i Kesi i Feran Tores. Jedini gol za goste postigao je Sikora.

Sjajan debi u najelitnijem evropskom takmičenju imao je i Rišarlison, koji je postigao dva gola i doneo pobedu Totenhemu protiv Marseja od 2:0. Totenhem je rutinski savladao Marsej, a olakšavajuća okolnost za tim iz Londona je bila ta što su celo poluvreme imali igrača više, pošto je u 48. minutu isključen Mbemba.

Od ostalih mečeva, Atletiko je savladao Porto sa 2:1 u neverovatnoj završnici utakmice. Sva tri gola su pala u nadoknadi vremena. Hermoso je doneo prednost Madriđanima, da bi Uribe doneo izjednačenje sa bele tačke. Gol u 101. minutu je postigao Grizman i doneo Atletiku pobedu.

Briž je prijatno iznenadio svoje navijače i odneo pobedu u meču protiv Bajer Leverkuzena.