Nigerija nakon DRAME i PENALA u FINALU afričkog kupa nacija!

Fudbaleri Nigerije plasirali su se u finale afričkog kupa nacija, pošto su eliminisali reprezentaciju Južne Afrike nakon penala.

Izvor: K1info/Tanjug

Autor: Đorđe Gvero

07/02/2024 > 21:21

Regularni deo i dodatnih dva puta 15 minuta je završeno rezultatom 1:1 (0:0), dok je posle penal serije bilo 4:2 u korist Nigerije.

Vodeći gol za igrače u zelenim dresovima postigao je za bele tačke iskusni defanzivac Vilijam Trost-Ekong u 67. minutu.

Viktor Osimen je u 85. minutu pogodio za 2:0 ali je nakon intervencije VAR sistema gol poništen zbog faula defanzivca Nigerije Jusufa nad Persijem Tauom.

Sudija je potom svirao penal za Južnu Afriku koji je realizovao Teboho Mokoena u 91. minutu.

Nigerija, trostruki šampion Afrike, u finalu će igrati protiv pobednika duela Obala Slonovače - DR Kongo.