Bledi, anemični Partizan PORAŽEN od Genta u Beogradu!

Fudbaleri Partizana poraženi su od belgijskog Genta rezultatom 1:0 u prvoj utakmici plej-ofa kvalifikacija za Ligu konferecija.

22/08/2024 > 19:48

Fudbaleri Partizana poraženi su večeras od Genta rezultatom 1:0 u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu konferencije.

Partizan je prvu veliku šansu imao već u 4. minutu, ali je Mateuš Saldanja loše šutirao sa ivice šesnaesterca. Kazna za promašaj stigla je u 16. minutu, kapiten gostiju Sven Kums je centrirao, a u gužvi pred golom najbolje se snašao Omri Gandelman i udarcem glavom sa peterca poslao loptu u mrežu.

Saldanja je propustio odličnu šansu i u 58. minutu, kad je posle dodavanja Ksandera Severine šutirao loše sa desetak metara. Rezervista Milan Lazarević je minut po ulasku u igru mogao da izjednači, ali je loše šutirao sa 10 metara iz odlične pozicije. U 90. minutu još jedan rezervista Đorđe Jovanović nije uspeo da pošalje loptu u gol sa pet metara.

Revanš meč igra se u sredu, 28. avgusta u Gentu, od 18 časova.

BONUS VIDEO:

90+4' KRAJ! Gent odnosi pobedu u ovom meču rezultatom 1:0!

90' Sudija je produžio meč za dodatna četiri minuta.

88' Igrači Genta su bili u dobroj prilici, ali šut Maksa Dina odlazi pored desne stative.

76' Najbolja šansa za Partizan na utakmici! Natho je dodao za Lazarevića, ali Lazarević je sa nekih sedam metara poslao loptu preko prečke.

70' Igrači Partizana i dalje pokušavaju preko boka da pronađu put do kaznenog prostora rivala, ali nisu uspešni u tim pokušajima.

58' Sjajna prilika za Mateuša Saldanju, ali ponovo je njegov udarac neprecizan.

55' Ponovo jedna prilika za strelca prvog gola za Gent, ali je sudija signalizirao da je bila ofsajd pozicija.

46' Počelo je drugo poluvreme u Humskoj!

45+' Kraj prvog poluvremena! Gent odlazi na pauzu sa prednosšću od 1:0

45' Sudija je produžio utakmicu za dodatnih 60 sekundi.

39' Saldanja je uputio još jedan udarac ka golu belgijanaca, ali je i ovaj šut bio neprecizan.

31' Pokušavaju igrači Partizana preko boka da pronađu šansu, ali odbrambeni igrači Genta za sada igraju bez greške.

21' Igrač Partizana će morati da napusti teren. Goh se drži za zadnju ložu i teško napušta teren.

16' GOL! Gent vodi 1:0!

4' Prva bolja prilika na meču za Partizan! Golman belgijskog tima je pogrešio pri dodavanju, lopta je došla do Saldanje, ali je njegov udarac bio neprecizan.

1' Počeo je meč u Humskoj! Partizan igra u svojoj standaroj crno-beloj garnituri dresova, dok su gosti u plavim dresovima.