Zvezda VODI 2:0 posle prvuh 45. minuta!

Fudbaleri Partiazana i Crvene zvezde igraju 174. večiti derbi na stadionu JNA.

23/09/2024 > 20:07

FK Crvena zvezda - Foto: FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde vode 2:0 protiv Partizana posle prvog poluvremena meča devetog kola Superlige Srbije.

Golove za Zvezdu postigli su Šerif Endiaje u 24. iz penala i Silas u 45+3. minutu.

Prvu šansu na večerašnjoj utakmici imala je Crvena zvezda. Silas je u 5. minutu imao priliku, a njegov šut je završio preko gola. "Crveno-beli" su poveli u 24. minutu iz penala.

Fudbaler Crvene zvezde Timi Maks Elšnik je u 20. minutu šutirao prema golu Partizana, a lopta je pogodila u ruku Kovača, koji je pao na zemlju, i odbila se u korner. Glavni sudija Novak Simović je prvo pokazao na korner, ali je posle intervencije iz VAR sobe otišao da pogleda spornu situaciju. Simović je zatim pokazao na penal, a siguran sa 11 metara bio je Endiaje.

Partizan je prvu veliku šansu imao u 32. minutu. Mario Jurčević je pogodio prečku posle centaršuta Ibrahima Zubairua.

"Crveno-beli" su u 38. minutu imali priliku da postignu novi gol. Elšnik je šutirao sa oko 16 metara, a njegov udarac je završio pored gola.

Partizan je u narednom napadu imao šansu da stigne do izjednačenja. Bibars Natho je sa oko 16 metara šutirao pored gola gostiju.

Zvezda je do 2:0 stigla pogotkom Silasa u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena.