ŠTETA! TSC se ISPROMAŠIVAO pa izgubio MINIMALNIM rezultatom od Astane!

Imali su mnogo prilika igrači srpskog predstavnika, ali ipak nisu uspeli da ih realizuju i kako to obično biva, za to su kažnjeni.

Izvor: K1info/telegraf.rs

03/10/2024 > 20:56

Fudbaleri TSC-a poraženi su od ekipe Astane sa 1:0, u okviru prvog kola ligaške faze Lige konferencija.

Utisak je da je TSC zaslužio makar da postigne gol, s obzirom na to koliko je napadao, a i u čak tri navrata pogađao okvir gola.

Ipak, sreća je bila naklonjena domaćem timu...

Posle mirnih uvodnih desetak minuta, već u 15. su domaći iskoristili prvu veliku priliku.

Loše je TSC branio korner, Kažukolovas je utrčao iz drugog plana, i sa nekoliko metara poslao glavom u mrežu Ilića.

Samo 11 minuta kasnije, TSC je imao dovoljno sreće. Ilić je dobro odbranio udarac Tomasova, lopta se odbila do Kamare, koji je iz trka šutirao, ali za malo pored stative.

A, onda... Tri minuta kasnije, mogao je TSC da dođe do izjednačenja. Došla je do izražaja tehnika bivšeg đaka Crvene zvezde, namestio se i šutirao, ali je prečka spasila domaći tim.

Pritiskao je TSC u nastavku, ređali su se napadi, a onda je u 42. minutu ponovo okvir gola spasao domaće.

Đakovac je opalio sa distance, ali je ponovo prečka bila saveznik Astane.

Nisu se tu zaustavili gosti iz Bačke Topole, već su, bukvalno u istom maniru počeli i drugo poluvreme.

Igrao se 47. minut, kada je Ćirković iskosa gađao dalji ugao, ali je prečka, po treći put bila na strani Astane.

Već u 51. minutu, mogao je TSC biti kažnjen za sve promašaje. Posle intervencije Ilića, odbila se lopta do Kamare, koji je, srećom, sa nekih desetak metara šutirao visoko preko gola.

A, onda, problemi za TSC... Dobio je Ifet Đakovac u 66. minutu nezgodan udarac u predelu lica, te se odmah požalio da ne može da nastavi meč, a zamenio ga je Prestiž Embongu.

Pretio je TSC i nakon toga, ali bezuspešno. Falila je završnica, i delovalo je da je sreća potpuno naklonjena domaćima.

Mogao je Kamara sve to da kazni u 89. minutu, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda.

Na kraju, TSC nije uspeo da dođe do pogotka i vrednog boda...