"PETARDA" Zvezde protiv Spartaka!

Fudbaleri Crvene zvezde ubedljivo su savladali subotički Spartak na gostovanju.

26/10/2024 > 20:08

Fudbaleri Crvene zvezde deklasirali su kao gosti subotički Spartak rezultatom 5:1 u meču 13. kola Superlige Srbije.

Zvezda je ostala ubedljivo prva sa 34 boda iz 12 utakmica, dok je Spartak pretposlednji sa devet bodova iz 12 mečeva.

Silas je doveo Zvezdu u vođstvo u 18. minutu, ostao je sam na drugoj stativi posle kornera i lopte koju mu je sa prve stative prosledio Rade Krunić. Prednost je duplirao Milan Rodić u 41. minutu. Bek Zvezde je loptu sproveo u mrežu udarcem glavom posle centaršuta Luke Ilića iz slobodnog udarca.

Na 3:0 povisio je Šerif Ndiaje u 51. minutu iz penala koji je zbog igranja rukom skrivio Nemanja Ćalasan.

Počasni gol za Spartak dao je Luka Bijelović u 58. minutu.

Zvezda je četvrti gol dala u 62. minutu, Silas je bio asistent, a Milson strelac. Peti gol Zvezde kreirali su rezervisti u 72. minutu, Nemanja Radonjić je centrirao, a Aleksandar Katai poslao loptu u mrežub udarcem glavom iz neposredne blizine.

U narednom kolu Zvezda dočekuje Vojvodinu sledećeg vikenda, ali će pre toga u sredu u goste Tekstilcu u meču šesnaestine finala Kupa Srbije.

Spartak u Kupu gostuje Novom Sadu, a zatim u Superligi ide u Lučane na meč pritiv Mladosti.