ZVEZDA nije BLISTALA, ali je slavila: ZADAR pao za POLUFINALE ABA lige

Izabranici Duška Ivanovića u polufinalu regionalnog takmičenja igraće protiv podgoričke Budućnosti

Izvor: K1info/kurir.rs

08/05/2023 > 18:49

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Zadar sa 74:63 (19:12, 16:21, 18:11, 21:19) i plasirali se u polufinale ABA lige. Crveno-beli su, posle pobede u Beogradu, danas bili bolji i u Zadru, pa su sa ukupnim skorom od 2:0 završili četvrtfinalnu seriju u regionalnom takmičenju.

Izabranici Duška Ivanovića u polufinalu ABA lige igraće protiv Budućnosti.

Četvrta četvrtina, Zadar - C. zvezda 19:21

40. minut - Mitrović stavlja tačku na ovaj meč i seriju 60:71

38. minut - Ponovo Stefan Marković, možda i prelomna trojka na meču 58:69

37. minut - Trojka Markovića 55:64

36. minut - Božić drži domaćina u igri 55:61

35. minut - Važna trojka Vildoze 53:61

34. minut - Božić pogađa , Zadar na -5 53:58

33. minut - Božić pogađa nakon ofanzivnog skoka , potom Lazić polovičan sa penala 51:58

31. minut - Trojka Lakića, a potom Mitrović iz reketa 47:55

Treća četvrtina, Zadar - C. zvezda 11:18

30. minut - Zadar ponovo u jednocifrenom zaostastatku 44:53, na kraju treće četvrtine

27. minut - Petrušev ne greši sa penala 41:51

25. minut - Pogađa Mitrović 39:48, tajm-aut Zadar.

23. minut - Kampaco siguran sa penala 37:42, a potom Dobrić iz kontre 37:44

21. minut - Kampaco trojkom otvara nastavak meča 33:38

Druga četvrtina, Zadar - C. zvezda 21:16

20. minut - Vildoza je izveo četiri penala u dva napada, bez greške 33:35 na poluvremenu

18. minut - Prvo vođstvo domaćina, Čampara pogađa za tri 33:30

17. minut - Petrušev prekida seriju Zadra 28:30

16. minut- Neverovatna serija domaćina 13:0, izjednačenje 28:28

15. minut - Serija Zadra 8:0, tri izgubljene lopte crveno-belih, domaćin se vratio 23:28

13. minut - Fantastičan potez i zakucavanje Luke Mitrovića 15:28

11, minut - Zvezda je odlično počela drugu deonicu, najpre Dobrić, a potom i Mitrović uz faul 12:24

Prva četvrtina, Zadar - C. zvezda 12:19

10. minut - Trojka Bentila za kraj prve četvrtine 12:19

9. minut - Lepa akcija Zadrana, Žganec za Ramljaka, 9:14. Ivanović reaguje tajm-aut

8. minut - Nedović vezuje 5 poena, najpre lep prodor, a potom trojka 5:14

7. minut - Petrušev pogađa iz skoka nakon promašaja Kampaca 4:9

6. minut - Zadar konačno pogađa i vezuje 4 poena, 4:7

5. minut - Ponovo Kampaco, domaćin još uvek bez poena 0:7 .

3. minut - 0:5, pogađa Petrušev iz reketa

2. minut - Kampaco postiže prve poene na meču, trojka 0:3

1. minut - Utakmica je počela

Uoči početka meča održan je minut ćutanja žrtvama strašnih tragedija u Beogradu i Mladenovcu