DA SE ZNA ko kosi, a ko vodu nosi: PARTIZAN razbio "studente" za POLUFINALE ABA lige

Izabranici Željka Obradovića najzad su opravdali epitet favorita u četvrtfinalnoj seriji, pa im sada slede dueli protiv Cedevite Olimpije

Izvor: K1info/kurir.rs

22/05/2023 > 21:52

Košarkaši Partizana najzad su opravdali epitet favorita protiv Studentskog centra, pobedivši u majstorici četvrtfinalne serije ABA lige sa 112:83 (27:21, 30:17, 23:25, 32:20).

Izabranici Željka Obradovića tako su stigli do 2:1 u pobedama i obezbedili plasman u polufinale, u kojem će igrati protiv ljubljanske Cedevite Olimpije.

Što se večerašnjeg meča protiv Podgoričana tiče, za razliku od prve dve triler utakmice, u trećoj nije bilo mesta nikakvoj neizvesnosti. Partizan je od starta odličnim šutem za tri poena stekao ubedljivo vođstvo, koja je na poluvremenu iznosilo +19 poena prednosti - 47:28.

Praktično je već tada sve bilo jasno, a u drugom poluvremenu crno-beli su potvrdili da su se oporavili od evroligaških poraza od Reala i na kraju slavili sa više nego ubedljivih 112:83.

Četvrta četvrtina, Partizan - SC Derby 32:20

40. minut - Kraj meča, Partizan je u polufinalu

38. minut - Pogađa Drežnjak posle kontre 101:75

36. minut - Trojku je pogodio i Anđušić, 15. na ovom meču crno-belih 99:73

34. minut- Revija trojki Mekgi, pa Trifunović i Smajlagić 91:69

32. minut - I Smajlagić pogađa trojku, 11. na meču Partizana 83:63, potom Madar iz kontre 85:63

Treća četvrtina, Partizan - SC Derby 23:25

28. minut - Čini se da je ovde već sve jasno, atraktivni potezi na obe strane 77:57

25. minut - Mini serija gostiju, pa trojka Egzuma 66:47

23. minut - Partizan nastavlja gde je stao u prvom poluvremenu, raspoloženi Naneli i Panter nose crno-bele 63:42

21. minut - Utakmica je nastavljena

"Pojačanje"

Podršku crno-belima u majstorici protiv "studenata" dao je srpski reprezentativac i nekadašnji igrač Partizana Bogdan Bogdanović.

Druga četvrtina, Partizan - SC Derby 30:17

20. minut - Sjajna akcija Partizana i pogodak Pantera 54:38

19. minut - Naneli fauliran pri šutu za tri poena, pogađa sva tri 52:34

17. minut - Lesor vezuje četiri poena i to iz zakucavanja 45:31

16. minut - I Papapetru je pogodio za tri, 38:26, ali i Drežnjak vraća kod gostiju 38:29

14. minut - I Madar pogađa za tri, 35:24

13. minut - Partizan mnogo bolje šutira na ovom meču, nova trojka, 32:24

12. minut - Tasić lepo poentira iz okreta, 29:24

Prva četvrtina, Partizan - SC Derby 27:21

10. minut - Gosti se vraćaju mini serijom 4:0, pa Ledej za dva, 27:21

9. minut - Naneli sjajan, već tri trojke, 25:17. Sada Žakelj traći tajm -aut.

7. minut - Trojka raspoloženog Pantera, pa Pavličević za dva 17:17

6. minut - Mini serija Partizana, Panter, pa Lesor, izjednačenje 11:11

5. minut - Ledej pogađa iz reketa 7:11

4. minut - Ivišić pogađa uz faul 5:11

3. minut - Bolji start gostiju iz Podgorice, 2:8, Obradović prinuđen da zatraži tajm-aut

1. minut - Utakmica je počela