PARTIZAN šampion ABA lige: CRNO-BELI srušili ZVEZDU u paklu ARENE

Izabranici Željka Obradovića osvojili sedmu titulu u regionalnom takmičenju

Izvor: K1info/kurir.rs

22/06/2023 > 20:01

Košarkaši Partizana pobedili su Crvenu zvezdu sa 96:85 (30:18, 24:16, 21:34, 21:17) u poslednjoj, petoj utakmici finalne serije ABA lige i tako osvojili titulu u regionalnom takmičenju.

Crno-beli su bili bolji rival tokom celog meča i nošeni podrškom svojih navijača u paklenoj Areni već na kraju prvog poluvremena imali ogromnih +20 poena razlike - 54:34.

Doduše, u nastavku je Zvezda ipak zaigrala angažovanije, pa su se izabranici Duška Ivanovića u trećoj četvrtini primakli crno-belima i imali zaostatak od samo 7 poena pred početak poslednje deonice - 75:68.

Zvezda je u četvrtoj četvrtini stigla i do minusa od 4 poena - 79:75, ali to je bio maksimum koji su gosti večeras prikazali - Partizan je sačuvao prednost do kraja meča i zasluženo slavio sa 3:2 u seriji, došavši tako do titule šampiona, što je crno-belima ujedno i sedmi put da su se našli na pobedničkom postolju u ABA ligi.

Najefikasniji kod pobedničkog sastava bio je Kevin Panter sa 32 poena, a pratili su ga Zek Ledej sa 15, Džejms Naneli sa 12 i Matijas Lesor sa deset poena. Sa druge strane, glavnu reč kod crveno-belih vodio je Ognjen Dobrić sa 18 poena, a podršku je imao u Benu Bentilu sa 15, Nemanji Nedoviću sa 12 i Fakundu Kampacu sa deset poena.

Panter MVP finalne serije

Kapiten Partizana Kevin Panter proglašen je za MVP-ja finalne serije ABA lige. On je briljirao u majstorici i bio je najzaslužniji za trijumf svoje ekipe, pošto je postigao 32 poena i bio je nezaustavljiv za odbranu Zvezde.

Četvrta četvrtina, Partizan - C. zvezda 21:17

40. minut - Kraj meča, Partizan je posle 10 godina ponovo šampion ABA lige - 96:85

39. minut - Panter rešava sve dileme 92:79, potom Bentil za tri 92:82

38. minut - Mini serija Partizana, sjajni poeni Pantera, potom Ledej nakon ofanzivnog skoka 89:77. Pogađa Nedović 89:79

37. minut- Dante Egzum zakucava za +9, Partizan se ponovo odlepio 85:76. Martin polovičan sa penala 85:77

35. minut - Naneli sa penala prekida lošu seriju Partizana 81:75

34. minut - Trojka Vildoza njegovi prvi poeni na meču 79:73. Potom Nedović uz faul 79:75, promašuje bacanje

33. minut - Neverovatne zicere promašuje igrači Zvezde propuštaju priliku da se skroz vrate u meč

31. minut - Pogađa Dobrić nakon ofanzivnog skoka, potom sjajni Panter, njegov 27 poen 79:70

Treća četvrtina, Partizan - C. zvezda 21:34

30. minut - Smajlagić postiže važne poene za Partizan .73:64. Panter sa penala za 75:65 . Potom trojka Kampaca za kraj treće četvrtine 75:68

29. minut - Martin vezuje 4 poena, Zvezda na -8 razlike 70:62

28. minut - Dobrić najraspoloženiji kod Zvezde, nova trojka 70:58

27. minut - Nova trojka Bentila, pa pogađa Lesor uz faul 70:55. Veliki problem za Zvezdu, Mitrović dobija petu ličnu grešku, nakon tehničke greške

26. minut - Panter fantastičan 63:50

25. minut - Lepa akcija Zvezda i poeni Bentila 61:47, pa trojka istog igrača 61:50

24. minut - Pogađa Panter, Nedović promašuje zicer sa druge strane 59:43

23. minut - Mini serija Zvezde 57:43

21.minut - Panter nastavlja gde je stao 57:36, vraća Nedović 57:39

Novi rekord

Navijači Partizana na majstorici finala plej-ofa protiv Crvene zvezde postavili su novi rekord ABA lige po broju gledalaca - 22.198.

Na taj način oborili su sopstveni rekord sa druge utakmice finala (18.477). Prethodno, na prvoj utakmici bilo je 18.324 navijača.

Druga četvrtina, Partizan - C. zvezda 24:16

20. minut - Partizan je u drugoj četvrtini samo uvećao prednost. Crno-bele šut i dalje sjajno služi, plus ofanzivni skok. Zvezda mnogo izgubljenih lopti i promašenih zicera. 54:34 na poluvremenu

19. minut - Lesor nakon ofanzivnog skoka, pa trojka Kampaca 52:34

18. minut - Lep prodor i poeni Dobrića, potom Panter za tri 50:31

17. minut - Pogađa Lesor sa penala 46:26, potom Dobrić za tri 46:29

15. minut - Pogađa Panter 44:26, Zvezda mnogo greši, novi tajm-aut Ivanovića.

14. minut - Sjajna akcija Partizana i zakucavanje Smajlagića, potom trojka Dobrića 40:26

12. minut - Nova trojka Ledeja, pa poeni Mitrovića 36:22

11. minut - Ledej pogađa za tri 33:18, potom Petrušev zakucava 33:20

Prva četvrtina, Partizan - C. zvezda 30:18

10. minut - Nakon pogotka Kampaca, dve trojke Partizana, Trifunović i Ledej. Sa druge strane Bentil promašuje dva zicera 30:18. Tajm-aut Ivanović

8. minut - Partizan sjajno slući šut za tri, trojka Nanelija 24:16

6. minut - Hasan Martin, pa potom Lesor iz ofanzivnog skoka 18:11. Zatim trojka Dobrića 18:14

4. minut - Zakucava Smajlagić poske ofanzivnog skoka, vraća Kampaco, 11:6. A onda trojke Naneli i Nedovića 14:9

2. minut - Mitrović postiže prve poene za Zvezdu 6:2, potom Madar za tri 9:2

1. minut - Panter postiže neverovatnu trojku 3:0. Potom fauliran za tri poena, pogađa sva tri bacanja 6:0

1. minut - Počela je utakmica za titulu!