LOŠ početak za Partizan! Crno-beli PORAŽENI od Baskonije u prvom kolu Evrolige!

Košarkaši Partizana nisu dobro počeli novu sezonu u Evroligi.

03/10/2024 > 22:49

Košarkaši Partizana poraženi su večeras od Baskonije rezultatom 88:82 u meču prvog kola Evrolige.

Tajrik Džons bio je najefikasniji u Partizanu i na utakmici sa 22 poena, Brendon Dejvis dao je 20, kapiten Vanja Marinković 11, a Ife Lundberg 10.

Markus Hauard bio je najefikasniji u Baskoniji sa 17 poena, bivši igrač Mege Timote Luvavu-Kabaro ubacio je 15, Tadas Sedekerskis 14, Čima Moneke 13, a Trent Forest 10.

Ognjen Jaramaz je igrao minut za Baskoniju i postigao je dva poena.

Posle prve, veoma ujednačene deonice, Partizan je vodio 17:16. U drugoj četvrtini Partizan je preuzeo kontrolu i otišao sa plus šest (38:32) na poluvreme.

Baskonija se vratila u trećoj deonici koja je okončao sa samo poenom prednosti Partizana (60:59). Sredinom poslednje deonice Baskonija je povela 75:72, a zatim obe ekipe dva minuta nisu poentirale.

Dva minuta pre kraja bilo je 78:74 za domaćina, koji je zatim prelomio meč i upisao prvu pobedu u sezoni.

U narednom kolu Partizan gostuje Realu u četvrtak, dok će Baskonija već u sredu u goste Crvenoj zvezdi.