Sport > OI 2024

KAKVA borba! Srbija u POSLEDNJOJ četvrtini SLOMILA Južni Sudan i plasirala se u NOKAUT fazu!

Košarkaši Srbije savladali su reprezentaciju Južnog Sudana rezultatom 96:85 i time se plasirali u nokaut fazu Olimpijskog turnira.

03/08/2024 > 20:51

Srbija - Amerika košarka Olimpijske igre 2024 - Foto: K1info/Shutterstock

Reprezentacija Srbije savladala je Južni Sudan rezultatom i tako se kao drugoplasirana plasirala u nokaut fazu Olimpijskog turnira u Parizu.

Meč je bio rezultatski neizvestan jako dugo, pomalo i neočekivano je Južni Sudan pogađao u visokim procentima, tako da naša reprezentacija sve do poslednje četvrtine nije u potpunosti da slomi otpor rivala.

Rezultat bi mogao da ukaže da su "Orlovi" bez većih problema savladali protivnika, ali ako uzmem u obzir da su u svakoj četvrtini bili na jedan ili dva poseda zaostatka, možemo zaključiti da je Južni Sudan odigrao fantastičnu utakmicu.

Najbolji u redovima Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 30 poena, dok je kod Južnog Sudana okečivano najbolji bio novi košarkaš Partizana, Karlik Džouns sa dabl-dabl učinkom od 17 poena i 10 skokova.

Protivnik Srbije u nokaut fazi biće reprezentacija Australije.

BONUS VIDEO:

4. četvrtina:

10' Kraj meča! Srbija odnosi pobedu rezultatom 96:85.

8' Srbija povećava prednost na 91:77

6' Srbija u ovim trenucima igra odličnu košarku, šut Južnog Sudana je potpuno stao i imamo veliku prednost od 87:74.

4' Srbija konačno igra koncentrisanije u odbrani, Južni Sudan ne pogađa kao u prvom poluvremenu i odlazi Srbija na 81:74.

2' Južni Sudan je bolje otvorio poslednju četvrtinu, prišli su na 75:71.

3. četvrtina:

10' Kraj treće četvrtine! Srbija vodi 72:67.

8' Odlično je Srbija odrigrala odbranu u nekoliko navrata, držimo prednost na 70:63.

6' Bogdanović vezuje dve trojke, Srbija igra mnogo bolje nakon tajm-auta i sada je 65:58

4' Filip Petrušev je napravio nekoliko nesmotrenih faulova, tako da je morao da napusti igru, to koriste košarkaši Južnog Sudana i prilaze na 57:54.

2' Srbija je odlično otvorila meč, pravi seriju 4:0 i vodimo rezultatom 51:44

2. četvrtina:

10' Na poluvreme se odlazi sa 47:44.

8' Nikola Jokić je najefikasniji na meču i sada sve u napadu ide preko njega, vodi naša reprezentacija 43:39

6' Južni Sudan je ponovo u naletu, smanjuju na 37:35.

4' Uspeli su naši reprezentativci su uspeli da zaustave Karlika Džounsa i to rezultira povećavanjem prednosti na 36:28.

2' Srbija je mnogo bolje otvorila drugu četvrtinu, Pogađaju redom Milutinov pa Bogdanović i odlazi Srbija na 31:25.

1. četvrtina:

10' Na kraju prve četvrtine, Srbija vodi 23:22

8' Južni Sudan odlično šutira za tri poena i sada preokreću rezultat na 16:15.

6' Karlik Džouns igra odličnu utakmicu za sada, razigrava svoje saigrače, ali i poentira sa poludistance, smanjuje Južni Sudan na 14:13

4' Jokić sjajno razigrava saigrače, dok Petrušev i Bogdanović pogađaju svoje šuteve i Srbija vodi 12:6

2' Obe ekipe su meč otvorile trojkom, tako da je trenutni rezultat 3:3.