Sport > OI 2024

Košarkašice BEZ medalje! Australijanke DOMINANTNO do polufinala

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Australije rezultatom 85:67 i time su završili ovaj Olimpijski turnir.

07/08/2024 > 10:54

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije doživela je težak poraz od Australije u četvrtfinalu Olimpijskog turnira i time ostale bez šanse da se bore za medalju.

Srbija je bila konkurentna samo u prvoj četvrtini koja je završena rezultatom 26:19 za Australijanke.

Nakon toga, reprezentacija Australije je bila koncentrisanija, razigranija i pokazala da jednostavno poseduje mnogo više kvaliteta od naše reprezentacije.

Čim su stekle dvocifrenu prednost, održavale su je, a zatim i povećavale iz četvrtine u četvrtinu, tako da je u jednom momentu bilo +28 za Australiju.

Sve do samog kraja Australija nije popušta, igrali su sa velikim intenzitetom i konačan rezultat je bio 85:67

BONUS VIDEO:

4. četvrtina:

8' Australija drži prednost 84:62.

6' I dalje velika prednost, 81:60 je za Australijanke.

4' Deluje kao da Australijanke igraju koliko im je dovoljno da osiguraju pobedu, na šest minuta do kraja meča rezultat je 75:56.

2' Australija ne popušta. Šut za tri poena ih izvanredno služi, pogađaju novu trojku i odlaze na 75:50.

3. četvrtina:

10' Kraj treće četvrtine! Završava rezultatom 72:48

8' Konačno postižemo novi koš na minut  i po pre kraja četvrtine, ali Australijanke su na velikih 70:42.

6' Uspele su Australijanke da postignu još jednu trojku, mi i dalje stojimo na 39 postignutih poena i sada gubimo 60:39.

4' Taman smo povezali nekoliko dobrih akcija, Australijanke prave veliku seriju i brzo odlaze na 57:39.

2' Srbija je zaigrala bolje i uspevamo da smanjimo rezultat na 50:39. Delujemo mnogo bolje u oba pravca u drugom poluvremenu.

2. četvrtina:

10' Na poluvreme se odlazi rezultatom 48:32 za Australiju.

8' Ne uspeva Srbija nikako da se približi i da smanji zaostatak ispod dvocifrenog. I dalje Australija vodi 46:30.

6' Problemi Srbije u napadu se nastavljaju, ne uspevamo da realizujemo napade u kontinuitetu, na drugoj strani, spoljna linija Australije je fantastična, pogađaju u visokim procentima i odlaze na 40:25.

4' Srbija ne uspeva da pronađe ritam u napadu, koriste to naše rivalke i sada imaju dvocifrenu prednos od 36:25.

2' Australijanke ne popuštaju, drže prednost i vode sa 31:23.

1. četvrtina:

10' Kraj prve četvrtine! Australija vodi 26:19.

8' Srbija je prinuđena da zatraži tajm-aut. Australijanke su pogodile sa poludistance jedan težak šut, zatim su postigle jednu daleku trojku, odlaze na 21:13 i zbog toga je naša klupa bila prinuđena da reaguje.

6' Australijanke pogađaju trojke, ali se bolje snalaze u reketu takođe, imaju dosta drugih napada preko ofanzivnih skokova, ali se Srbija drži na 16:13.

4' Uspela je Australija da zaustavi naš napad, a da poentiraju u svom napadu i sada vode sa 10:6.

2' Obe reprezentacije pogađaju u visokim procentima, ali se Australija za nijansu bolje snalazi i vodi 8:6.