Sport > Ostali sportovi

OLIMPIJSKE VIZE overili i KAJAKAŠI Srbije: Muški i ženski ČETVERAC preko SP u Duizburgu OBEZBEDILI put u PARIZ

Plasmanima u finalnim trkama u Nemačkoj, naši takmičari uvećali broj putnika za Francusku naredne godine

25/08/2023 > 22:39

Muški i ženski četverac reprezentacije Srbije osvojio je osmo, odnosno šesto mesto na Svetskom prvenstvu u kajaku koje se održava u Duizburgu.

Muški četverac u sastavu Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Stefan Vrdoljak i Vladimir Torubarov u finalu zauzeo je osmo mesto, završivši trku u vremenu 1:20,540 minuta i tako obezbedio vizu za Olimpijske igre u Parizu 2024. godine.

Ženski četverac koji čine Anastazija Bajuk, Marija Dostanić, Milica Novaković i Dunja Stanojev zauzeo je šestu poziciju sa izveslanim vremenom 1:32,738 minuta, takođe osiguravši učešće na predstojećim Olimpijskim igrama.