Sport > Ostali sportovi

Angelina Topić ostala BEZ FINALA na Evropskom prvenstvu: Srpska atletičarka kući ide sa SREBROM oko vrata

Topić je u prve dve serije napravila prestupe, a u trećoj je ostvarila skok od 6,29 metara

Autor: Kristina Jokić

11/06/2024 > 12:47

Srpske atletičarke Milica Gardašević i Angelina Topić nisu uspele danas da se plasiraju u finale skoka udalj na Evropskom prvenstvu u Rimu.

Milica Gardašević je u kvalifikacijama u prvoj seriji skočila 6,55 metra, a potom je napravila dva prestupa. Srpska atletičarka je na kraju ukupno osvojila 17. mesto u kvalifikacijama.

Kvalifikaciona norma iznosila je 6,70 metara ili 12 najboljih po rezultatu. Angelina Topić je u prve dve serije napravila prestupe, a u trećoj je ostvarila skok od 6,29 metara, što nije bilo dovoljno za plasman u finale EP.

Ona je na kraju zauzela ukupno 26. mesto u kvalifikacijama. Angelina Topić je pre dva dana osvojila srebrnu medalju na EP u skoku uvis.