Ništa od broja STO za sada... Janik Siner bolji od Novaka u finalu

Italijan osvojio titulu u Šangaju

Autor: Đorđe Gvero

13/10/2024 > 12:25

Nažalost nije srpski teniser uspeo da se revanšira Italijanu. Novak Đoković poražen je u finalu mastersa u Šangaju od Janika Sinera sa 2:0 u setovima. Za sat i 39 minuta igre po setovima je bilo 7:6, 6:3.

Nijedan teniser nije imao nijednu brejk priliku u prvom setu, pa se igrao taj-brejk. U njemu je Siner bio mnogo bolji, poveo je 4:0, pa 6:3, nije iskoristio prvu, ali jeste drugu set loptu i rezultatom 7:4 osvojio prvi set. U drugom setu Siner kod vođstva 2:1 pravi brejk i to mu je bilo dovoljno da meč privede kraju pošto Đoković nije stigao do nijedne brejk lopte u celom meču.

Đoković u Šangaju nije uspeo da osvoji jubilarnu 100. titulu u karijeri, a novu priliku za to imaće na mastersu u Parizu koji počinje 26. oktobra. Meč su iz lože gledali bivši teniser Rodžer Federer i jedan od najboljih tenisera današnjice Karlos Alkaraz.