Javno tužilaštvo za organizovani kriminal donelo je naredbu o sprovođenju istrage protiv 26 osoba zbog sumnje da su kao organizovana kriminalna grupa utajom poreza oštetili budžet Srbije za 2,1 milijardu dinara.
Javni tužilac za organizovani kriminal je nakon saslušanja predložio sudiji za prethodni postupak Višeg suda u Beogradu da se u odnosu na 16 osoba odredi pritvor, dok je za šest ukinuo policijsko zadržavanje, rekli su za Tanjug u tom tužilaštvu.
pročitajte još
Sumnja se da je R.Š. organizovao ovu kriminalnu grupu, pod čijom kontrolom je poslovalo i 7 privrednih subjekata iz inostranstva
04.10.2023
Hronika
Osumnjičenom licu određeno je zadržavanje u trajanju od 48 sati i uz krivičnu prijavu biće sprovedeno nadležnom tužilaštvu
29.09.2023
Hronika
Još četiri osobe su u bekstvu. Naredba o sprovođenju istrage je doneta u odnosu na Roberta Širola, Sonje Kerečki, Zorice Kačar, Aljoše Kačar, Snežane Vojnić Kortmiš, Tamare Kljajić, Željka Ardalića, Miloša Manojlovića, Spasoja Vujovića, Jovana Vujovića, Aleksandra Vujovića, Nemanje Nikolića, Dragiše Rašovića, Marka Gajića, Milana Stojanovića, Aleksandra Halasa, Dejana Tanasina, Miloša Erkalovića, Stefana Đukića, Andrije Fodora, Valerija Mezei, Marija Bašić Palkovića i još četiri osobe u bekstvu.
Oni se sumnjiče da su izvršili krivična dela udruživanje radi vršenja krivičnih dela, poreska utaja i zloupotreba položaja odgovornog lica.
pročitajte još
Policija je danas pronašla telo jednog maloletnika, dok je drugi, povređeni maloletnik, prevezen u UKC Niš
05.10.2023
Hronika
Uroš Pašajlić je u vezi ćerke rekao svega nekoliko rečenica
05.10.2023
Hronika
Policija je juče na teritoriji Subotice i Novog Sada uhapsila 22 osumnjičenih koji su danas saslušani u ovom tužilaštvu. Kako Tanjug saznaje većina osumnjičenih su na saslušanju iskoristili svoje zakonsko pravo i branili se ćutanjem.
Sumnja se da je Širola organizovao ovu kriminalnu grupu, pod čijom kontrolom je poslovalo sedam privrednih subjekata u inostranstvu i sedam privrednih subjekata u Srbiji. Ova organizovana kriminalna grupa je sačinjavala lažnu dokumentaciju, po narudžbini špeditera, neophodnu za uvoz polovnih automobila, a reč je o računima umanjene vrednosti polovnih motornih vozila i neistinitim EUR-1 obrascima.
Od 1. februara 2019. do 3. oktobra ove godine, uvezeno je 39.078 polovnih motornih vozila, čime je budžet Srbije oštećen za više od 2,1 milijardu dinara. Na ime tako sačinjene lažne poslovne dokumentacije, ova organizovana kriminalna grupa pribavila je protivpravnu imovinsku korist u iznosu od 1.179.300 evra, a špediteri 2.735.460 evra.
Ostavite komentar