STUDENTI KOJI NE BUDU POHAĐALI NASTAVU MORAĆE DA URADE OVO Evo šta kaže jedan od prorektora u Srbiji
podeli vest:
Prorektor Univerziteta u Novom Pazaru Milovan Bratić izjavio je danas, povodom odluke Državnog univerziteta u Novom Pazaru, Medicinskog fakulteta u Nišu i Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja u Novom Sadu o organizovanju nadoknade nastave i nastavka akademske godine, da studenti koji ne žele da uče, koji ne budu pohađali predavanja i koji čekaju neke svoje zahteve će morati da obnove godinu, što podrazumeva da neće biti na budžetu i da neće moći da dobiju studentske stipendije.
Bratić je za Tanjug rekao da je Državni univerzitet u Novom Pazaru danas počeo sa onlajn nastavom i sa održavanjem vežbi u eksternim prostorijama u kojima je to moguće, i poručio da su dobrodošli svi studenti koji žele da uče i pohađaju onlajn nastavu kako bi mogli da završe ovu akademsku godinu.
On je istakao da je dobro što je na Univerzitetu u Novom Pazaru završen prvi semestar do kraja, kao i pola ispitnog roka do 26. januara, zato što to ovom univerzitetu daje određenu prednost.
- Sve zavisi od toga šta će država rešiti. Ako država bude odlučna kao i mi, mi ćemo to sprovesti do kraja jer to nema cenu. Zna se šta je posao jednog univerzitetskog nastavnika i šta su posao i obaveze jednog studenta. Ako mi prepustimo ovu anarhiju, sutra čemo doći u situaciju da nas izbace iz naših domova jer su se komšije složile da nam ne treba stan - naveo je prorektor.
Iako smatra da su studentski zahtevi dobri jer su oni pokrenuli novu energiju zbog koje će se mnogo toga promeniti u narednom periodu, Bratić je napomenuo da metod i put kojim oni idu nije dobar put jer ne mogu da zaustave sebe za dalje napredovanje i obrazovanje zarad zahteva.
Na pitanje koji modeli nadoknade nastave postoje i kako nastavu mogu da nadoknade fakulteti koji imaju mnogo prakse i vežbi, Bratić je rekao da iako postoje određeni modeli nadoknade nastave, kvalitet nastave nikako neće biti isti kakav je bio, pogotovo za generacije koje su prošle i koronu i ove blokade.
Dodao je da je upitan kvalitet nastave jer je održavanje onlajn nastave za onaj deo gradiva za koje je to moguće, hibridni način nadoknade nastave i nešto što će zadovoljiti neku donju granicu.
- Mnogi će da kažu da nismo akreditovani za učenje na daljinu, to je tačno ali ovo je nepogoda kao što je bila i korona. Ovo nije isključivo učenje na daljinu, ispiti će se polagati kada se stvore uslovi, vežbe će se držati u eksternim objektima u kojima postoji mogućnost za to, zbog čega ne treba da se negira taj način nadoknade - izjavio je Bratić.
BONUS VIDEO:
Ostavite komentar